Dzień dobry. Piszę ponieważ kilka dni temu rozstałam się z chłopakiem z którym byłam trzy lata, nie

4 odpowiedzi
Dzień dobry. Piszę ponieważ kilka dni temu rozstałam się z chłopakiem z którym byłam trzy lata, nie do końca chciałam tej decyzji ale czułam się trochę źle w tym związku ponieważ od trzech lat nie doszło między nami do stosunku, nie było też buziaków ewentualnie w policzek oraz jakiegoś głębszego dotyku, kiedy np odkrywałam nogę zaraz ją zakrywał. Bardzo mi tego brakowało starałam się rozmawiać z nim o tym sprawa wyglądała inaczej kiedy się upił, wtedy czasami potrafiłbyc bardziej męski i sprawić mi przyjemność czy mnie popieścić, dotknąć czy pocałować. Poznałam chłopaka który jest odemnie młodszy o wiele, pomimo że nie będziemy razem daje mi to czego brakowało mi w moim ex, jednakże że nie do końca chciałam sie rozstać poza dotknięciem mnie po ręce nodze czy przytuleniem nie pozwalam mu na nic więcej bo czuję się z tym źle, że robię coś złego mimo wszystko. Chciałabym żeby mój ex jeśli jest możliwość ratowania tego stał się taki bardziej męski i czasami klepną mnie w tyłek czy poprostu pocałował namiętnie w usta nie tylko pod wpływem alkoholu. Niewiem co robić czuję się rozdarta, to nie tak że go nie kocham i nigdy nie zgodziłabym się na spotkania z inną osobą jednakże tej bliskości od trzech lat mi brakowało i czułam się przy tym bardzo nie atrakcyjna. Pomimo tego że się rozstaliśmy utrzymujemy kontakt, taki przyjacielski. A ja chce wiedzieć czy jest jakąkolwiek możliwość żeby bardziej się otworzył, w czym jest problem? Czy mogę go nie pociągać? Może nie chcieć mnie dotykać? Czy przyczyną leży po jego stronie. Jestem bezsilna i już sobie z tym nie radzę. Proszę o pomoc
Rozumiem, że znajduje się Pani w trudnej i skomplikowanej sytuacji emocjonalnej. To, co Pani przeżywa, jest bardzo złożone i może wymagać zrozumienia wielu aspektów relacji. Jeśli czuje Pani, że warto spróbować uratować ten związek, warto porozmawiać z byłym chłopakiem w sposób otwarty i szczery. Wyrazić swoje uczucia, potrzeby i obawy. Porozmawiajcie o tym jakie są jego myśli na temat waszej relacji i dlaczego zachowywał się w taki sposób. Brak bliskości fizycznej może wynikać z różnych przyczyn – emocjonalnych, psychologicznych, a nawet fizjologicznych. Może być związany z jego osobistymi lękami, traumami lub problemami, o których nie mówił. Fakt, że był bardziej czuły pod wpływem alkoholu, może sugerować, że ma trudności z wyrażaniem uczuć na trzeźwo. Może to być spowodowane niską samooceną, brakiem pewności siebie lub obawami związanymi z bliskością. Nowa osoba w Pani życiu daje to, czego brakowało w poprzednim związku. To naturalne, że czuje się Pani rozdarta, ale ważne jest, aby zastanowić się, co jest dla Pani naprawdę ważne w długoterminowej relacji. Proszę zastanowić się, jakie są Pani najważniejsze potrzeby w związku i czy były partner jest w stanie je zaspokoić. Pamiętajmy, że zdrowa relacja powinna opierać się na wzajemnym zrozumieniu, szacunku i zaspokajaniu potrzeb obu stron. Jeśli czuje się Pani bezsilna i nie radzi sobie z emocjami, warto rozważyć rozmowę z psychologiem, który może pomóc zrozumieć Pani uczucia, potrzeby i obawy, a także wesprzeć w podejmowaniu decyzji dotyczących przyszłości. Proszę pamiętać, że Pani samopoczucie i zdrowie emocjonalne są najważniejsze. Nie warto pozostawać w relacji, która sprawia, że czuje się Pani nieatrakcyjna i niezadowolona. Zasługuje Pani na związek, w którym będzie się Pani czuła kochana, doceniana i zaspokajana emocjonalnie. Mam nadzieję że to co napisałam w jakikolwiek sposób pomoże Pani podjąć decyzję, która będzie dla Pani najlepsza. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, czytam z Pani wiadomości, że choć oficjalnie rozstała się Pani z byłym partnerem to wciąż Pani jakoś w tej relacji jest. Po rozstaniu nasze uczucia nie wyłączają się automatycznie. Wiele osób po rozstaniu przeżywa żałobę po związku, przeżywa rozczarowanie, ból, tęsknotę, a nawet jeszcze tlące się ciepłe uczucia do tamtej osoby. To wszystko trudno przeżyć. Na pytania, które Pani zadała odpowiedzi ma tylko tamten człowiek. Chcę podkreślić, że Pani potrzeby czułości, dotyku, również potrzeby seksualne są w pełni zrozumiałe, one są w porządku. To naturalne ludzkie potrzeby, większość ludzi realizuje je w związkach intymnych. Ma Pani prawo pragnąć je zaspokajać w bliskiej relacji również bez alkoholu, gdy obydwie osoby są świadome. W tej sytuacji może Pani skorzystać z konsultacji psychologicznej lub psychoterapeutycznej. Tylko proszę pamiętać, że ona nie będzie nastawiona na zmianę tamtej osoby. Jej celem może być wsparcie Pani.
Dzień dobry,
Według światowej sławy psychologa, Roberta Sternberga w relacji romantycznej ważny jest filar namiętności, intymności i przywiązania/poczucia obowiązku.
Bardzo ważna i pomocna mogłaby być rozmowa między Wami, jeśli we dwoje czujecie, że chcecie być razem, a jednocześnie Pani odczuwa niedosyt w obszarze seksualności. Zastanawia mnie jak wyglądała Państwa relacja przed rozstaniem, w jaki sposób się Państwo poznali, co wtedy Państwu w sobie zaimponowało? W jaki sposób się zbliżyliście ma znaczenie. Być może są to sprawy, które były fundamentem tej miłości. Ważne też są sytuacje, które mogły oddalić: czy zaszły poważne zmiany w Państwa życiu, co się zmieniło na przestrzeni tych trzech lat, a jak było wcześniej, kiedy czuła się Pani doceniana.
Niesamowicie ważne jest, aby to Pani poczuła się dobrze sama ze sobą- zarówno fizycznie, jak i mentalnie. Warto rozważyć rozmowę z psychologiem/psychoterapeutą aby przyjrzeć się tym emocjom i relacji z samą osobą i mężczyznami uczestniczącymi w Pani życiu.

Życzę pomyślnych decyzji i powodzenia!
Pozdrawiam,
Adrianna Szczuchniak
Słyszę że dalej nie zakończyła pani emocjonalnie tej relacji co jest ważne w uzyskaniu spokoju wewnętrznego i rozpoczęcia innej zdrowej relacji. Z drugiej strony rozumiem że jest pani w takim momencie zawahania czy decyzja którą podjęła jest słuszna. W takim wypadku warto umówić się na konsultacje psychologiczną i przeanalizować za i przeciw. Warto też Zastanowić się nad pani oczekiwaniami i potrzebami od partnera. Oczywiście na terapii nie dowie się pani jak może zmienić byłego partnera ale będzie pani mogła odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcę tą relację kontynuować z tym człowiekiem takimi on jest.