Dzień dobry. Pisze w sprawie mojego brata. Ma 47 lat, od 23 lat boryka się z cukrzycą. Do niedawna w

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Pisze w sprawie mojego brata. Ma 47 lat, od 23 lat boryka się z cukrzycą. Do niedawna wszystko było ok. Od jakiegoś czasu dziwnie sie zachowuje, przynajmniej dwa razy w tygodniu wpada w hipoglikemie. Moim zdanie ( a mam nadzieję, że się mylę) doprowadza do tego świadomie. Zamiast 5-6 posiłków spożywa zaledwie 3, do tego piwo, jaką kolwiek pomoc odbiera jako atak na niego, nie chce rozmawiać, na jakiekolwiek pytania, albo coś odburknie, albo twierdzi, że jest dobrze. W momencie ataku robi się nieświadomy
swojej siły i agresywny. Probujemy podać mu coś słodkiego, ale to nie jest proste. Wpada jakby w jakaś padaczkę (nie jest stwierdzona)i nie można nawet cukru zmierzyc, bo nie mamy tyle siły,. Rzuca się, jest cały spięty i spocony. Mieszka z rodzicami po 60 roku życia i nie wiedzą juz co robić. Z powodu zasłabnięć niedawno stracił prawo jazdy, co myślę, że też go dobiło. Proszę o jakąś radę co robić, jak postępować.
Dzień dobry,
czy w ostatnim czasie wydarzyło się w życiu Pani brat coś co mogło wpłynąć na jego zachowanie doprowadzające świadomie do zagrożenia życia? Np. jakieś niepowodzenia, problemy w pracy lub rodzinie, niepewność??

Pozdrawiam
Beata Lipska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
Sugerowałabym konsultację psychiatryczną. Warto byłoby porozmawiać o tym z bratem gdy jest w trochę lepszym kontakcie. W większości chorób przewlekłych współwystępują zaburzenia depresyjne. Częstość występowania depresji jest ponad 3-krotnie większa u chorych na cukrzycę typu 1 i prawie 2 razy większa u chorych na cukrzycę typu 2 niż w populacji ogólnej. Zależności między tymi chorobami są dwukierunkowe. Warto też skonsultować z lekarzem w jaki sposób nieregularne spożywanie posiłków czy nieregularne podawanie leków wpływa na stan psychiczny pacjenta.
Małgorzata Korycińska

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.