Dzień dobry, Po ostatnich wydarzeniach mam dużo problmów psychicznych - generalnie czuje się wypa

4 odpowiedzi
Dzień dobry,

Po ostatnich wydarzeniach mam dużo problmów psychicznych - generalnie czuje się wypalony zawodowo i życiowo:

- zawodowo -> kompletnie nie chce mi się pracować, nie widzę wogóle szans w życiu [jestem programistą z 8 letnim doświadczeniem], ciągle wymagane jest więcej i więcej, a ja za tym nie nadażam... (mój mózg jest zbyt wolny i ograniczny)

- życiowo - próbowałem już ostatniej deski ratunku [swatki w kwesti szuknia sobie kobiety] i nawet na tym polu nic się nie da zrobić, żadna mnie nie chce prędzej czy później... w efekcie odechciewa mi się już nawet żyć (a w związku nigdy nie byłem, jak widać jestem za mało przystojnym [otyłość olbrzymia] czy nie atrakcyjnym [nie umiem randkować, tak jak facet powinien] i nie pewnym siebie).

Piszę to tak w skrócie - próbowałem już wielu terapii, i nie wiem gdzie / do kogo w końcu mam iść by mi naprawdę pomógł z tymi problemi...,
Może też mógłbym ktoś mnie chociaż nakierować na co innego mam się zgłosić, bo jedyne co ostatnio mi zostaje to płakanie ze swojej nieudolności/marności życia.

Gdańsk, 31 lat niedacznik facet.
Dzień Dobry,
Na początek taka myśl: szuka Pan pomocy i z tego może być pan dumny. Proszę się tym ucieszyć. To wcale nie jest takie oczywiste.
Warto umówić się do lekarza psychiatry - to może być dobry początek w szukaniu pomocy. Jeśli korzystał już Pan z wielu terapii - to wie pan czego pan nie chce. Oczywiście zalecam znalezienie psychologa/psychoterapeuty - aby móc stopniowo nad sobą pracować.
Sugeruję wizytę: - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry. Z pana opisu wynika iż ma Pan wiele problemów. Ciężko jednak na podstawie tak krótkiej wiadomości z całą pewnością zdiagnozować co Panu dolega. Czy wypalenie zawodowe powoduje stany depresyjne czy też depresja która obniża poziom Pana energii powoduje wypalenie. A Pana problemy dotyczące związków z kobietami , a w zasadzie to jak Pan to opisuje, sugeruje iż może Pana dotykać zespół niezaspokojenia emocjonalnego inaczej zwany nerwicą deprywacyjną. Charakteryzuje się obniżonym nastrojem, brakiem energii, motywacji, depresją lub nerwicą gdy daną osobę dotyka samotność. Zapraszam na bezpłatną konsultacje online.
Janusz Wiesziołek
Dzień dobry,
Ja chciałam wzmocnić to co już inny specjalista powiedział szuka Pan intensywnie pomocy, nawet Pan wspomniał, że był na wielu terapiach, a to wymaga od Pana siły i odwagi, żeby o siebie zawalczyć, żeby lepiej żyć. Ma Pan również otwartość w sobie, żeby szukać nawet kreatywnych rozwiązań w obszarach życia na których Panu zależy takich jak życie osobiste. Wspomina Pan, że od 8 lat pracuje jako programista czyli już prawie dekadę jest Pan specjalistą w sektorze IT jednym z bardziej pożądanych zawodów w tym kraju według badania firmy Hays z 2023. Pisze Pan, że mierzy się z trudnościami w pracy związanymi z rosnącymi wymaganiami trudno jednoznacznie, bez pogłębionego wywiadu, stwierdzić czy ta sytuacja jest związana z nierealistycznymi oczekiwaniami pracodawców, którzy często oczekują więcej i więcej aż pracownik postawi granicę i powie, że więcej nie zrobi i poprosi szefa o określenie priorytetów - co często owocuje zmniejszeniem listy zadań i skupieniem się tylko na najważniejszych. Niestety czasami pracownikowi trudno jest powiedzieć nie, postawić granicę i wtedy pracuje w nadgodzinach, jest przemęczony czuje, że nie daje rady i może to doprowadzić do wypalenia zawodowego, braku motywacji do pracy, braku wiary we własne siły i kompetencje. Życzę Panu wytrwałości w walce o swój dobrostan i zachęcam do szukania rozwiązań w terapii.
Witam Pana serdecznie,

rozumiem, że jest Panu bardzo ciężko. Widzę, że szukał Pan też pomocy. Polecam Panu spróbowanie terapii poznawczo behawioralnej. Mam też wrażenie, że może Pan się zmagać depresją. Warto skontaktować się ze specjalistą, który w tym nurcie pracuje, nawet online. Na poczek polecam Panu książkę: "Radość życia" - David Burns, która ma działanie teraputyczne.

Pozdrawiam Pana serdecznie i życzę powodzenia