Dzień dobry, Po wyjeździe w delegacjie gdzie trafiłem do strasznie nerwowego przełożonego, gdzie n

3 odpowiedzi
Dzień dobry,
Po wyjeździe w delegacjie gdzie trafiłem do strasznie nerwowego przełożonego, gdzie nie mogłem normalnie spać i budziłem się cały czas roztrzęsiony, miałem do tego uczucie chęci płaczu. Po powrocie z delegacji wróciłem do pierwszego przełożonego, który zauważył u mnie zniknięcie zaangażowania na początku a potem że gubię swój rytm. A w tym momencie potrafię się "wyłączyć" I wtedy nie myślę o niczym po prostu. Spada drastycznie moje tępo pracy plus do tego robię dużo prostych błędów. I nie umiem sobie z tym poradzić a dodatkowo zbliża się egzamin czy mogą mnie już awansować.
Delegacja była źródłem stresu i to co się z Panem dzieje może być pokłosiem tego stresu. Można spróbować techniki oddechowe redukujące stres, spróbować przekierować swoją uwagę na coś innego, np. robić coś l, co sprawia Panu radość. Może też tak być, że pobyt w delegacji i tamtejszy przełożony obudził coś z przeszłości, co było uśpione . Zawsze warto skorzystać z porady specjalisty. Pozdrawiam

Dzień dobry, z Pana wpisu rozumiem że coś wydarzyło się na tej delegacji co spowodowało blokadę (być może z przeszłości jakaś sytuacja, która tam się wydarzyła Panu o tym przypomniała lub zdarzenie nowe). Jeśli utrudnia to Panu normalne funkcjonowanie i techniki relaksacyjne wymienione wcześniej nie pomagają, to najlepszym rozwiązaniem by było skorzystanie z konsultacji psychologicznej aby znaleźć źródło problemu. Życzę Panu powodzenia. Z wyrazami szacunku, Marcin Rybak
Dzień dobry,

Twoja sytuacja wydaje się być bardzo stresująca i może wpływać na Twoje zdrowie psychiczne oraz wydajność w pracy.
Porozmawiaj otwarcie z obecnym przełożonym o swoim stresie i obawach. Możliwe, że będą w stanie zrozumieć Twoją sytuację i pomóc Ci znaleźć rozwiązanie.
Rozważ skorzystanie z pomocy psychologa lub terapeuty. Specjalista może pomóc Ci radzić sobie ze stresem i nauczyć technik relaksacyjnych, które mogą poprawić Twoje samopoczucie i wydajność w pracy.
Spróbuj włączyć do swojej codziennej rutyny techniki relaksacyjne, takie jak medytacja, głębokie oddychanie, joga czy regularna aktywność fizyczna. Mogą one pomóc w redukcji stresu i poprawie jakości snu.
Znajdź czas na odpoczynek i regenerację. Może to być czas spędzony na hobby, spotkaniach z przyjaciółmi czy rodziną, które pomogą Ci zrelaksować się i oderwać od problemów zawodowych.
Zadbaj o zdrową dietę, regularny sen i aktywność fizyczną. Dobre samopoczucie fizyczne może pozytywnie wpływać na Twoje zdrowie psychiczne i odporność na stres.
Jeśli zbliża się ważny egzamin, spróbuj zorganizować czas na naukę w sposób, który minimalizuje stres. Dziel materiał na mniejsze partie i ucz się systematycznie. Ustal regularne przerwy, aby uniknąć przemęczenia.
Pamiętaj, że zdrowie psychiczne jest bardzo ważne i nie należy go lekceważyć. Warto poszukać wsparcia i zrozumienia zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Pozdrawiam