Dzień dobry, Pół roku temu rozstałam się z partnerem i od tego czasu nie czuje pociągu seksualneg

2 odpowiedzi
Dzień dobry,

Pół roku temu rozstałam się z partnerem i od tego czasu nie czuje pociągu seksualnego, nie mam potrzeb, nie myśle praktycznie w ogóle o seksie i dla mnie ten temat mógłby nie istnieć. Nie mam potrzeby rozładowania napięcia seksualnego bo go nie mam. Zaczęłam się ostatnio martwić. Podobają mi się mężczyźni ale tak czysto wizualnie, nie patrzę na nich pod kątem seksualności. Czy to normalne ze tak długo po rozstaniu jestem taka obojętna? Czy powinnam się gdzieś z tym zgłosić? Nigdy nie Miałam takiej sytuacji. Dodam ze rozstanie było ciężkie dla mnie, z partnerem długo przed rozstaniem nie było już bliskości ponieważ on nie chciał.
Witam Panią,
W obecnej chwili przechodzi Pani tzw.proces żałoby po utracie partnera, niekoniecznie chodzi o to, że ktoś umiera. Po prostu nie ma go już w naszym życiu. Będąc z drugą osobą w bliskim związku romantycznym, staje się ona częścią nas, teraz Pani tę część siebie utraciła, m.in. dlatego także mówimy o żałobie.
Zablokowane libido jest mentalną odpowiedzią na, jak się domyślam poczucie odrzucenia przez partnera - pisze Pani, że " na długo przed rozstaniem nie było już bliskości, ponieważ on nie chciał". Podświadomie może się Pani obawiać kolejnego odrzucenia ze strony innego mężczyzny.
To trudny okres, który Pani przechodzi w tej chwili, domyslam się także, iż rodzaj emocji, których Pani obecnie doświadcza ma głębsze podłoże. Dobrze byłoby przepracować te emocje w terapii, co pozwoliłoby Pani odbudować swoje życie w nowym związku i nawiązywać dobre relacje interpersonalne z płcia przeciwną.
Zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam,
Barbara Czernik
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień Dobry, zachęcam do wizyty u specjalisty, aby szerzej omówić ten problem. Pozdrawiam serdecznie