Dzień dobry, Poszukuję porady oraz specjalisty, do którego mogłabym się zapisać. Wielu lekarzy rod

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
Poszukuję porady oraz specjalisty, do którego mogłabym się zapisać. Wielu lekarzy rodzinnych powiedziało mi, że moje problemy są spowodowane moim trybem życia (praca + studia zaoczne) natomiast ja nie do końca temu wierzę. Wszystkie podstawowe badania krwi i moczu wychodzą w normie i zazwyczaj wtedy następuje brak podejmowania dalszych działań przez lekarzy. Przechodząc do rzeczy, z którymi mam problem: jestem chronicznie zmęczona, nie wysypiam się dobrze, nawet trzymając się sztywno godzin snu oraz pór gdzie się kładę i wstaję rano. Mam problemy gastryczne - rzadko się wypróżniam, czasami jest taki tydzień gdzie codziennie potrafię - a czasami kilka dni totalne zero. Ponadto mój brzuch jest ciągle wzdęty. Mam też problemy z krążeniem, najbardziej w łydkach. Dodam też, że tkanka tłuszczowa odkłada mi się głównie od pasa w dół i nie jestem w stanie jej zredukować w tych miejscach. Nie wiem jak mam się za to zabrać porządnie i od czego zacząć.
Dzień dobry, przyczyn opisanych przez Panią objawów może być kilka, natomiast w pierwszym kroku polecałbym wykonanie testów z krwi w zakresie:
- TSH
- FT4
- Anty TPO
- Anty TG
- Żelaza
- Witaminy D3 /25OH/
- krzywej glukozowej, wykonanej po obciążaniu glukozą i badanej w trzech przedziałach tj: na czczo, po 60 minutach oraz 120 minutach.
- krzywej insulinowej, wykonanej po obciążeniu glukozą i badanej w trzech przedziałach tj: na czczo, po 60 minutach oraz 120 minutach.
- GFR /kreatynina/
Wykonanie tych wyników pozwoliłoby na wstępną diagnozę.
Serdecznie pozdrawiam.