Dzień dobry. Problem z mówieniem - chodzi o odnalezienie swojego naturalnego głosu (coś pomiędzy odd
5
odpowiedzi
Dzień dobry. Problem z mówieniem - chodzi o odnalezienie swojego naturalnego głosu (coś pomiędzy oddychaniem i wydobywaniem z siebie naturalnych dźwięków - podejrzewam przeponowych, a nie gardłowych). Męczy mnie mówienie głosem, który mam na codzień. Dodatkowo ludzie często proszą o powtórzenie, a kiedy zaczynam mówić troszkę głośniej żeby było wyraźniej, to sprawiam wrażenie osoby krzyczącej. Nie mam żadnych wad wymowy w postaci trudności z mówieniem jakichś słów czy dźwięków. Mam za to wadę zgryzu - przednie górne zęby, które mogą mieć na to wpływ. Jaki specjalista pomoże mi w takiej kwestii? Czy Logopeda to dobry trop?
Dzień dobry, wymaga to oceny pracy przepony oraz ustawienia toru oddechu mownego u neurologopedy. Jeśli na tej drodze są jakieś problemy to odpowiednio ustawiona terapia usprawnia funkcje emisyjne. Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Podany opis wskazuje na problemy z prawidłowym nastawieniem głosu i jego emisją. I tu warto podkreślić, że zmiana natężenia głosu zasadniczo nie ma wpływu na nastawienie ani barwę głosu. Czyli innymi słowy mówienie głośniejsze nie rozwiązuje problemu, a jedynie daje poczucie dyskomfortu, napięcia krtani lub nawet napięcia całej obręczy barkowej i generalnie wywołuje wrażenie wypowiedzi krzyczanej a nie mówionej. Nad wypracowaniem optymalnego nastawienia głosowego, uruchomieniem oddechu przeponowego i pracą nad rezonacją głosu rzeczywiście pracuje logopeda. Przed rozpoczęciem pracy należy odbyć diagnozę lub konsultację, aby profesjonalnie ocenić jakość mowy i wymowy, a także warunki anatomiczne i funkcjonalne niezbędne do prawidłowego jej tworzenia. Holistyczna diagnoza pozwala wyznaczyć zakres pracy terapeutycznej i dobrać odpowiednie formy pomocy. Należy wziąć pod uwagę, że czasami bazą programu terapeutycznego jest współpraca z innymi specjalistami, ortodontą lub fizjoterapeutą, ponieważ przyczyny problemów z mówieniem wykraczają poza zakres kompetencji logopedy. Powodzenia!
Dzień dobry, w sytuacji długotrwałej męczliwości i zmian natężenia głosu pierwszą osobą do kontaktu jest specjalista foniatra. Praca nad emisją głosu wymaga kompleksowej diagnozy, warto zacząć od znalezienia przyczyny trudności i wykluczenia problemów istoty organicznej. Kolejnym krokiem może być konsultacja ze specjalistą rehabilitacji zaburzeń głosu, logopeda jak najbardziej podpowie odnośnie wspomnianej wady zgryzu. Serdecznie zapraszam do konsultacji z zakresu logopedii foniatrycznej, chętnie pomogę. Pozdrawiam
Diagnozę należy rozpocząć od foniatry. Wskazana będzie wizyta u ortodonty aby przyjrzał się wadzie zgryzu i zaproponował ewentualną korektę. Ćwiczenia w zakresie jakości głosu prowadzi foniatra i logopeda.
Problem z głosem należy rozpocząć od wizyty u lekarza foniatry. Kolejnym specjalistą powinien być logopeda specjalizujący się w emisji głosu.Powodzenia.
Eksperci
Podobne pytania
- Czy jest możliwość naprawy wady wymowy podczas seplenienie od urodzenia i wskazana przyczyna przez lekarza (chyba laryngologa), że jest ona spowodowana deformacją kości twarzy (asymetria), podczas porodu? Jakaś operacja na przykład?
- dzień dobry , córka 14 lat szybko mówi , ciężko zrozumieć przez to wymowę słów. Do jakiego specjalisty się zgłosić? proszę o podpowiedz.
- Córka w wieku 15 lat. Mówiła w pełni sprawnie natomiast, nagle w trakcie wypowiadanego zdania blokuje się i nie może powiedzieć słowa.
- Dzien dobry, mam 30 lat i problem z wymawianiem sz cz ż dż. Czy istnieje szansa na poprawę lub wyelimowanie wady dzięki terapii z logopedą?
- Czasem ludzie zwracają mi uwagę, że zaciągam. Słyszę, że mówię jakoś inaczej niż moi znajomi czy współpracownicy. Nowo poznane osoby pytają się mnie, od kiedy mieszkam w Polsce, a ja jestem Polakiem i czuję się wtedy bardzo zawstydzony. Mimo, że nie mówię żadną gwarą czasem słyszę komentarze, że zaciągam…
- Witam, mam 30 lat i nigdy nie potrafiłem wymawiać słowa r mówiłem l. od 2 miesięcy zacząłem.troche wymawiać r, ale jest długie bądź takie Francuskie, czy są jakieś ćwiczenia bym normalnie mówił?
- Witam.Często słyszę,że zaciągam się w mowie .Jak sobie z tym poradzić .Dodam że jest to dla mnie krępująca sytuacja .Do jakiego specjalisty się udać ?
- Dzień Dobry, Mężczyzna, 27 lat, szukam logopedy w celu diagnozy, a następnie terapii rotacyzmu. Mogę dojechać do 40km od Olkusza. Nie interesuje mnie sama diagnoza. Prosiłbym o informacje, liczę że może tutaj uda mi się znaleźć lekarza, niestety z terminami ciężko. Pozdrawiam,
- Mój syn 2,5 roku nie mówi co robić był okre że mówił tata baba adzia (dziadzia) a teraz nic
- Syn lat 9 nie mówi. Upolsedzenie umysłowe uszkkdzenie genu ndst 1,powtarzał slaby teraz niie mówi nic w tomografia niedokrwienie mózgu. Jak mozna pomoc dziecku. Czy syn bedzie mówił
Masz pytania?
Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 27 pytań dotyczących usługi: zaburzenia mowy
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.