Dzień dobry próbowałem opisać swój problem Ale nieskutecznie i nie mam pojęcia co zrobić Mam 22 lat

3 odpowiedzi
Dzień dobry próbowałem opisać swój problem Ale nieskutecznie i nie mam pojęcia co zrobić
Mam 22 lata i mam momentalnie niepowodzenie u dziewczyn przez to spowodowalo u mnie nieśmiałość i uczucie samotności
Nie mam pojęcia co zrobić gdyż nie umiem żyć samotnie
Moje zycie nie było kolorowe poprzez sytuację rodzinne i moje wychowanie
Próbuje coś zdziałać ale wszystko kończy się fiaskiem
Przez ciągle niepowodzenia stałem się bardziej nieśmiały i bardziej samotny gdyż nie mogę się z nikim spotkać
Parę lat temu miałem znikome powodzenie ale nie umiałem utrzymać relacji przez co mój najdluższy związek trwał 3 miesiące
Czuje się z tym okropnie
Niektórzy moi koledzy to sie mogą pochwalić ze byli z jakąś dziewczyną długo bądź mieli jakieś intymne przeżycia a ja nic
W sumie od wielu dziewczyn słyszałem że jestem brzydki i chciały tylko żebym był tylko kolegą
W sumie moje zycie nie ma sensu z tego też powodu
Ciągle jestem smutny ze od czasu do czasu
Biorę mefedron już od jakiegoś czasu żeby mi było lepiej w dodatku przez kilka lat uzaleznilem sie od pornografii żeby chociaż sobie ulżyć.
Co ja mogę zrobić w takiej sytuacji?
Czy ja naprawdę muszę mieć pecha ?
Moje zycie nie ma kolorów jako samotnik
Cierpię z tego powodu ze widzę wszystkie pary i ciąży mnie zazdrość i poczucie beznadziejnego
Jeśli tak dalej pójdzie to sobie odbiorcę zycie bo nie chce żyć w wegetacji
Dzień dobry. Smutno jest czytać taki opis sytuacji. Samotność jest czymś co może powodować pojawienie się tych wszystkich myśli i uczuć, które są Pana udziałem. Jednak jestem przekonany, że terapia może Panu pomóc znaleźć satysfakcjonujące wyjście z tej sytuacji. Pozdrawiam Jarek Gorczyca, psycholog.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 140 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry.
Rzeczywiście sytuacja, którą Pan opisuje może być bardzo frustrująca.
To co mogę na ten moment dla Pana zrobić to zaproponować Panu kilka rozwiązań.
Opisywane przez Pana problemy typu: niska samoocena, nieumiejętność utrzymania relacji, problemy w domu rodzinnym - jak najbardziej są tematami do przepracowania na psychoterapii.
Dzięki niej może Pan przyjrzeć się np. swoim wzorcom zachowań w relacjach, oraz przepracować problemy ze środowiska domowego, które niewątpliwie mają wpływ na formowanie się Pana negatywnych przekonań na temat siebie, świata i innych (które w rezultacie przeszkadzają często w utrzymaniu relacji)
Kolejną opcją, do której zachęcam jest zapisanie się na zajęcia TUS dla dorosłych ( w zależności od tego skąd Pan pochodzi, proponuję odnaleźć taką grupę w internecie). Może okazać się to bardzo pomocne jeśli chodzi o nauczenie się np. efektywnej komunikacji, stawiania granic itd. ( co również wpływa na samoocenę).
Życzę wszystkiego dobrego.
pozdrawiam
Anna Byczko
Odpowiadając jako osoba z doświadczeniem psychologicznym, chciałabym zacząć od zapewnienia Ci wsparcia i zrozumienia w tej trudnej sytuacji. Odczuwane przez Ciebie uczucia są ważne i zasługują na uwagę. Przede wszystkim, jeśli rozważasz skrajne kroki, jak odebranie sobie życia, to ważne jest, abyś skontaktował się z profesjonalnym wsparciem jak najszybciej. W Polsce działają linie pomocy, gdzie możesz rozmawiać anonimowo i bezpłatnie (Kryzysowy Telefon Zaufania, Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym).

Z Twojego opisu wynika, że odczuwasz duże obciążenie związane z brakiem sukcesów w relacjach intymnych, co prowadzi do poczucia izolacji i samotności. Warto, abyś wiedział, że nie jesteś sam w swoich odczuciach – wiele osób przechodzi przez podobne trudności, szczególnie w młodym wieku.

W takich przypadkach, bardzo pomocne może być wsparcie psychologiczne/psychoterapeutyczne. Psycholog/Psychoterapeuta pomoże Ci zrozumieć źródła Twojej nieśmiałości i samotności oraz nauczy, jak radzić sobie z trudnymi emocjami i budować zdrowe relacje z innymi. Terapia może również pomóc w rozwiązaniu problemów z uzależnieniami, które wspomniałeś, jak mefedron czy pornografia. Te kwestie często są związane z próbą radzenia sobie z głębszymi problemami emocjonalnymi, a specjalistyczne leczenie może być kluczowe w odzyskaniu kontroli nad swoim życiem.

Warto również pamiętać, że każda osoba jest unikalna i posiada swoje mocne strony, które mogą być rozwijane. Praca nad poczuciem własnej wartości i akceptacją siebie jest długim procesem, ale jest to możliwe i może znacząco poprawić jakość życia. Może być pomocne dołączenie do grup wsparcia lub zajęcia, które pozwalają rozwijać nowe umiejętności i zainteresowania, co może również ułatwić nawiązywanie nowych relacji.

Najważniejsze jest, abyś wiedział, że pomoc jest dostępna i że z sytuacji, w której się znajdujesz, jest wyjście. Twoje życie ma wartość, a trudności, które teraz przeżywasz, nie muszą definiować Twojej przyszłości. Zachęcam Cię do szukania pomocy i wsparcia. Czasem pierwszym krokiem może być rozmowa z kimś zaufanym – przyjacielem, członkiem rodziny czy duchownym, albo odwrotnie z kimś nieznanym jak specjalista w telefonie zaufania. Każdy krok, który podejmiesz w kierunku zdrowienia i zrozumienia siebie, jest ważny.
Anna Chyczewska