Dzień dobry, Próbuje zrozumieć swoje wyniki obrazowe kręgosłupa. W rezonansie między innym jest nap

3 odpowiedzi
Dzień dobry,
Próbuje zrozumieć swoje wyniki obrazowe kręgosłupa. W rezonansie między innym jest napisane „lordoza lędźwiowa spłycona” a w RTG, że miednica ustawiona w przodopochyleniu. Jak to jest możliwe? Czy te dwa stwierdzenia się nie wykluczają? Dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry, spłycenie lordozy lędźwiowej powoduje bardziej poziome ustawienie kości krzyżowej, co może przekładać się na przodopochylenie miednicy. Te stwierdzenia się nie wykluczają, warto byłoby skonsultować się z fizjoterapeutą i rozpocząć odpowiednio dobrane ćwiczenia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
Jak najbardziej konsekwencją przodopochylenia miednicy jest spłycenie lordozy. Jak najbardziej należ jak najszybciej rozpocząć rehabilitację.
Generalnie przodopochyleniu miednicy towarzyszy pogłębienie lordozy. Gdy tkanką łączna węwnątrz i okołostawowa kręgosłupa lędźwiowego (dyski, więzadła) jest osłabiona i rozciągnięta, to w leżeniu (badanie MR), lordoza ulega spłyceniu. To najprostsze wytłumaczenie dla spłyconej lordozy w MR vs. przodopochylenie miednicy w RTG. Gdyby było tak, że lordoza spłycona jest również w pozycji stojącej to częstą przyczyną utrwalenia tego stanu są stany zapalne stawów kręgosłupa. Oprócz adekwatnej fizjoterapii warto poszukać przyczyn stanów zapalnych. Pozdrawiam!
Sugeruję wizytę: Diagnostyka i terapia kręgosłupa (pierwsza wizyta) - 230 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.