Dzień dobry. Proszę o interpretację wyniku testu western blot: borellia igm - graniczny vise-bb- u

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Proszę o interpretację wyniku testu western blot:
borellia igm - graniczny
vise-bb- ujemny
p41-ujemny
p39-ujemny
ospc ba-graniczny
oscpc bb-graniczny
ospc bg-graniczny
ospc bsp - ujemny
Borrelia Igg - negatywny
vise-ba - ujemny
vise-bb - ujemny
vise-bg - ujemny
lba - ujemny
lbb - ujemny
p83- graniczny
p41 - dodatni
p39 - ujemny
ospc - ujemny
p58 - ujemny
p21 - ujemny
p20 - ujemny
p19 - ujemny
p18 - ujemny
Dzień dobry,
Western blot jest techniką stosowaną do identyfikacji konkretnych przeciwciał przeciwko specyficznym białkom Borrelia burgdorferi, bakterii odpowiedzialnej za boreliozę.

Jeśli chodzi o Twoje wyniki, widzę, że test IgM (typ przeciwciał, który zwykle pojawia się wcześnie po zakażeniu) jest oznaczony jako "graniczny" dla kilku białek OspC. To sugeruje, że możesz mieć pewne przeciwciała IgM skierowane przeciwko tym białkom, ale nie na tyle wysoki poziom, aby jednoznacznie potwierdzić zakażenie.

Twój wynik IgG (typ przeciwciał, który zwykle pojawia się później po zakażeniu i utrzymuje się dłużej) jest negatywny dla większości białek, z wyjątkiem p41, który jest pozytywny. Białko p41 jest jednak jednym z białek, które mogą być pozytywne zarówno u osób z boreliozą, jak i u osób zdrowych, ponieważ jest ono również obecne w innych bakteriach, nie tylko Borrelia.

Zgłoszenie wyniku jako "graniczny" oznacza, że wynik znajduje się na granicy między pozytywnym a negatywnym. Może to sugerować niski poziom przeciwciał lub może być wynikiem różnych czynników technicznych związanych z testem.

Zinterpretowanie wyników testów serologicznych na boreliozę może być skomplikowane i powinno być przeprowadzane przez specjalistę w kontekście Twoich objawów i historii narażenia na ryzyko. Jeśli masz objawy, które sugerują boreliozę, powinieneś skonsultować się z lekarzem, preferencyjnie specjalistą chorób zakaźnych, aby omówić te wyniki i decydować o dalszych krokach.