Dzień dobry, proszę o weryfikację badań. Mężczyzna, lat 37, poza objawem Raynauda, żadnych innych do

1 odpowiedzi
Dzień dobry, proszę o weryfikację badań. Mężczyzna, lat 37, poza objawem Raynauda, żadnych innych dolegliwości.
BIAŁKO CAŁK. 70 g/l
ALBUMINA 63.9 %
ALPHA 1 3.5 %
ALPHA 2 8 %
BETA 1 5.6 %
BETA 2 3.3 %
GAMMA 15.7 %

C3 DOPEŁNIACZA 106,4
CZYNNIK REUMATOID. <20.0 IU/ML
Ob. 4

Test immunoblot (ANA/ENA BLOT)
DFS70 –
AMA-M2 –
Rybosomalne białko P –
Histony –
Nukleosomy –
dsDNA –
PCNA –
Centromer B –
Jo-1 –
PM-Scl100 –
Scl-70 +
SS-B –
Ro-52 rekombinant –
SS-A natywne (60 kDa) –
Sm –
Sm, RNP/Sm -

Przeciwciała przeciwjądrowe (ANA): W badanym materiale WYKRYTO obecność przeciwciał przeciwjądrowych
Miano: 1:80 Typ świecenia: Jąderkowy (AC-8,9,10)

P/c ANA panel ENA (O21) 0,3 Ratio
P/c ANA panel ENA (O21) ujemny

P-ciała p/Scl-70 dodatni
Wartość indeksu ↑ 22,40 AU/ml
Dziękuję.
Badania same w sobie bez informacji na temat występowania różnych objawów typowych dla układowych chorób tkanki łącznej nie dają odpowiedzi na temat genezy objawu Raynauda i nie uprawniają do ustalenia żadnego rozpoznania.
Proponuję wykonać jeszcze kapilaroskopię wałów paznokciowych palców rąk oraz z jej wynikiem udać się do reumatologa w celu ustalenia rozpoznania w oparciu o kryteria diagnostyczne chorób układowych.
Sugeruję wizytę: Konsultacja reumatologiczna (pierwsza wizyta) - 230 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.