Dzień dobry, przechodzę przez sporą ilość zmian ostatnio w swoim życiu - tj. po raz pierwszy po rozs

3 odpowiedzi
Dzień dobry, przechodzę przez sporą ilość zmian ostatnio w swoim życiu - tj. po raz pierwszy po rozstaniu, po raz pierwszy przebywam tak dużo sam, mam momenty gdzie mam bardzo dużo myśli (wcześniej ich niedostrzegałem?) co pozwala dostrzegać mi moje zachowania, mechanizmy, schematy, a w efekcie pracować z moją podświadomością i wprowadzać realne zmiany w życiu. Po raz pierwszy również mam styczność z "alternatywną duchowością" i intuicją.
Jednocześnie są momenty w których potrafię dość głęboko wejść w siebie i odnajdywać wspomnienia ze swojego dzieciństwa lub bliższej przyszłości (sytuacja, lokalizacje i przedmioty - do których wcześniej nie miałem dostępu), odczuwać i przeżywać głęboko emocje, odnajdywać a także stawać się bardziej sprawczy w swoim życiu, itd.
Teoretycznie mógłbym to przyrównać do medytacji.

Niemniej jednak zdarzają mi sytuacje w których czuję fizyczne przestawienie w głowie, np.: sekundowe przejście w okolicach płatu czołowego lub coś ale mrowienie w płacie skroniowym.
Dodatkowo jestem w trakcie psychoterapii od 1,5 roku, a także wykonałem niedawno badanie QEEG
- obniżona częstotliwość dominująca Alfy 8,50 Hz przy oczach otwartych w pasie centralnym w punktach Cz, C3, C4 wynoszą 8,5Hz, 8,5 Hz oraz 8,5Hz i z tyłu głowy z punktów P3, P4 wynoszą 8,3Hz, 8,3Hz
- Obniżona amplituda SMR w wszystkich badanych punktach przy oczach otwartych oraz zamkniętych. Wskaźnik SMR/Beta obniżony w punktach Fz, Cz, C3 i C4 i wynosi odpowiednio 0,83, 0,73, 0,78 i 0,87
- Podwyższona amplituda Beta2 w wszystkich badanych punktach przy oczach otwartych oraz zamkniętych.
- Podwyższona amplituda Theta przy oczach zamkniętych w punktach F3, Fz i F4. Wskaźnik Theta/Beta w punktach F3, Fz i F4 wynosi 2,13, 2,25 i 2,22

O ile rozumiem, że ludzie przechodzą przez różne stany, mogą sobie przypominać sytuacje, tak zastanawiam się czy fizycznie "czucie głowy" wymaga dalszych badań lub konsultacji?
Dzień dobry.
Fizycznie "czucie głowy" warto omówić z terapeutą. Fizjologicznie rzecz biorąc, mózg nie czuje sam siebie. Specjalizuje się w przetwarzaniu impulsów z ciała. Jednocześnie w trakcie medytacji można doświadczać różnych stanów świadomości. Pytanie "jaką one pełnią obecnie funkcję?" pomoże opracować Pana psychoterapeuta.
Pozdrawiam, Marzena Pietrusińska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowny Panie, w mózgu nie ma receptorów bólowych (i czuciowych) zatem fizycznie jest to niemożliwe. Jest to najpewniej reakcja psychosomatyczna. Zapraszam na wizytę do siebie, gdzie będziemy mogli omówić potencjalne przyczyny i skierować Pana w razie potrzeby na badania.
Dzień dobry, poszerza Pan wiedzę na swój temat na bardzo wielu poziomach. Mnie zastanawia co Pan zamierza z tymi informacjami zrobić, na jakie obszary swojego życia je ukierunkować i jak dalsze badania "czucia głowy" miałyby przełożyć się na osiąganie Pana celów?
Życzę dobrych dla siebie decyzji, Monika Baczyńska

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.