Dzień dobry. Przedwczoraj wieczorem pojawił się u mnie niewielki ból zęba - górna czwórka z prawej s

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Przedwczoraj wieczorem pojawił się u mnie niewielki ból zęba - górna czwórka z prawej strony. Po obejrzeniu zęba dokładnie, nie widać na nim dziury ani niczego innego, wydaje się być zdrowy. Ból występuje z bardzo silną nadwrażliwością na zimno, ustępuje po uciśnięciu dziąsła palcem. Kiedy pukam w zęby, nie odczuwam żadnej dolegliwości. Wczoraj, kiedy wstałam, bólu już nie było i ten stan trwał do ok 18. Potem ból wrócił, dużo silniejszy i, zaczęła mnie boleć na zmianę górna i dolna czwórka po prawej stronie. Tak, co minutę ustępował ból na górze a pojawiał się nad dole i na odwrót. Nadal pukanie w ząb nie powoduje bólu, uciśnięcie dziąsła powoduje, że on mija, w międzyczasie zjadłam ciasto czekoladowe i nie odczuwałam bólu gryząc je. Dzisiaj rano, ból po raz kolejny ustąpił i cały dzień go nie odczuwałam aż do ok 17. Zaczęło się znowu od górnej czwórki, potem przeszło na dolne zęby i w tej chwili boli mnie już nie górna czwórka a w większości ósemka na dole - ból czwórki pojawia się co około minutę. Ale głównie boli teraz ósemka. Nie odczuwam żadnych dolegliwości, kiedy dotykam zębów, wręcz ich dotknięcie powoduje poprawę. Próbowałam dowiedzieć się czegoś z internetu, bo nawet jeszcze nie umówiłam się do dentysty - ponieważ rano zęby mnie nie bolą i wczoraj i dzisiaj liczyłam, że ból już nie wróci ale pojawiał się akurat kiedy na umówienie wizyty jest zbyt późna godzina. Niestety, nie mam nawet wskazówki, co to może być, gdyż wszędzie wspomina się o nadwrażliwości dotykowej a mi właśnie, kiedy dotknę jest lepiej. Boli od zimnego. Co to jest? Czy powinnam iść na pogotowie dentystyczne?
Wygląda na to, że rzeczywiście występuje silna reakcja związana z nadwrażliwością. Podczas nocy ból może się nasilać i promieniować ze względu na unaczyunienie tej okolicy oraz wzrost ciśnienia w głowie wywołany pozycją leżącą. Ząb najprawdpodnniej ma miazgę zapalną w stadium odracalnym. Wydaje mi się, że sytuację powinna rozwiązać walka z nadwrażliwością, ale taka w gabinecie. Są specjalne środki, które dentyści stosują w takich przypadkach.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.