dzień dobry, przez większość czasu towarzyszy mi uczucie silnego stresu, jestem przygnębiona i bardz

3 odpowiedzi
dzień dobry, przez większość czasu towarzyszy mi uczucie silnego stresu, jestem przygnębiona i bardzo łatwo wywołać u mnie płacz i poczucie winy. boje się sprzeciwić komukolwiek bo mam wrażenie, że mnie zmiesza z błotem nawet jak jest to bliska/zaufana osoba. ciężko zebrać mi siły do codziennych czynności jak np. sprzątanie itp. nie wiem jak radzić sobie z tym więc mimowolnie rozdrapuję strupki
Szanowna Pani,
rozumiem, że jest czuje się Pani niekomfortowo z obecnym stanem. Stres i poczucie winy mają często głębsze podłoże, które warto omówić i przepracować z psychologiem. Niektóre osoby przeżywają emocje silniej i intensywniej niż przeciętny człowiek i dlatego można się nauczyć regulacji emocji i nabyć umiejętności radzenia sobie z nimi.

Pozdrawiam

Droga Autorko. Mogę tylko podejrzewać jak wiele emocji odczuwasz w ciągu dnia i jak trudne musi być to dla Ciebie. Poradzenie sobie z tak dużym natłokiem obaw jest bez wątpienia wyzwaniem, stąd pojawia się rozdrapywanie strupków. Jest to forma radzenia sobie z ogromnym napięciem w ciele, które nawet na chwilę nie daje Ci odetchnąć. Każdy z nas bowiem ma pewien limit psychiczny, który umożliwia mu normalne funkcjonowanie. Jego przekroczenie sprawia, że zaczynamy szukać różnorodnych sposobów pozwalających odczuć ulgę. Najwidoczniej już ciężko jest Ci przeciwdziałać stresowi w konstruktywny sposób, stąd pojawiają się inne techniki na jego złagodzenie. Chciałabym jednak podkreślić, że ogromną odwagą jest spojrzeć na problem i stanąć z nim twarzą w twarz co obecnie robisz. Gratuluje Ci tego serdecznie. Najpewniejszą pomoc uzyskasz na terapii. Będzie to szansa na zatknięcie się ze swoimi emocjami oraz przekonaniami, a co za tym idzie praca nad nimi. Dzięki temu zobaczysz obowiązujące w Twoim życiu schematy i pod opieką empatycznego mentora w postaci terapeuty, będziesz mogła zacząć zmianę. Pamiętaj, że wszystko powinno odbywać się w zgodzie z Twoim tempem pracy, a zaufanie budowane w czasie spotkań jest priorytetem.
Życzę Ci wszystkiego co najlepsze!
Jeśli ma Pani taką możliwość proszę zatroszczyć się o swoje zdrowie i udać się do specjalisty, aby porozmawiać o swoich objawach.
Życzę Pani dbałości o siebie. Wszystkiego dobrego.