Dzień dobry, pytanie z jakim się zmagam to: czy można zapisać na wizytę u psychologa osobę, z którą

3 odpowiedzi
Dzień dobry, pytanie z jakim się zmagam to: czy można zapisać na wizytę u psychologa osobę, z którą jest się w związku(3 letnim), która po pół roku tłumaczenia, że jest po prostu zmęczona i "nic się nie dzieje" wyznała mi, że straciła pozytywnego, optymistycznego siebie za czym tęskni, że nie wie gdzie zmierza w życiu, że jest nieszczęśliwa zarówno w życiu, jak i w związku, że kocha wszystkich i wszystko "mniej" a przy drobnych pozytywnych rzeczach obwinia się, że cieszy się za mało/ nie tak jak kiedyś oraz czy właściwie warto taką osobę zapisać. Nasze 3 próby rozmowy o psychologu kończyły się 100% pewnością, że nie chce takiej pomocy i ew. łzami w oczach, ostatnia może lekkim progresem, że poczyta i rozejrzy się za psychologiem jednak nic nie obiecuje bo mocno czuje, że może zmieni zdanie. Zależy mi na terapii indywidualnej by pomóc ważnej dla mnie osobie, jak i na terapii dla par by pomóc nam jednak mam dylemat ponieważ taka decyzja powinna być chyba samodzielna. Zastanawiam się nad pomocą również dla siebie, ponieważ to wszystko wpływa na negatywnie związek, zero słów o miłości, zero bliskości i jesteśmy jedną nogą przy zakończeniu relacji...
Dzień dobry. Terapia psychologiczna powinna być dobrowolna. Wtedy może przynieść pożądany efekt. Jestem przekonany, że pomysł, aby udać się na terapię dla siebie, by pomóc sobie w znalezieniu rozwiązania w tej sytuacji, to dobry trop. Pozdrawiam Jarek Gorczyca, psycholog.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 140 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry! Zapisać można, ale nie ma sensu ponieważ nie da się nikogo zmusić do terapii. Terapia opiera się przede wszystkim na chęci zmiany. Z dużym prawdopodobieństwem ta osoba nie pojawi się na wizycie. Osoby, które przychodzą z powodu nacisków rodziny nie mają motywacji do zmiany i uzyskanie poprawy jest trudne. Natomiast słyszę, że ta sytuacja jest trudna dla Pani. Że wywołuje to w Pani silne i nieprzyjemne emocje. W takiej sytuacji sięgnięcie po pomoc wydaje się bardzo dobrym pomysłem. Pozdrawiam.
Dzień dobry,
Skuteczność terapii w dużej mierze opiera się na motywacji człowieka do zmiany. Niestety dosyć często spotykam się z tego typu oporem, przede wszystkim u mężczyzn, gdzie kulturowo mamy wdrukowane - otrzymanie pomocy = słabość. Zachęcałbym Partnera do wypróbowania spotkania z psychologiem niezobowiązująco. Terapia to w gruncie rzeczy ciekawa rozmowa dwojga osób i z mojego doświadczenia często jest tak, że po takim jednym lub dwóch spotkaniach taka motywacja się pojawia, a lęk mija. Z pewnością warto pokazać takiej osobie możliwość wyboru specjalisty. To od niej zależy do kogo pójdzie. Wybrać powinien osobę, która najbardziej mu subiektywnie pasuje, nie zwracając mocno uwagi na szkoły terapeutyczne etc. Najważniejsze to zacząć. Życzę Państwu wszystkiego co najlepsze,

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.