Dzień dobry, rok 2013 córka w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznaje złamania wyniosłości międzykłyk

1 odpowiedzi
Dzień dobry, rok 2013 córka w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznaje złamania wyniosłości międzykłykciowej kości piszczelowej i operacja zespolenia wyniosłości z użyciem samowchłanialnego pinu Smart-nail. Po ok 2 latach zauważamy że ta sama noga urosła ok 1,5 cm więcej niż zdrowa noga. Po konsultacji czekamy na wiek córki kiedy zacznie szybko rosnąć co nastąpiło we wrześniu 2020 i już w październiku córka przeszła zabieg Epifizjodezy nasady kości udowej w celu przychamowania jej wzrostu. Wg lekarzy wszystko przebiegło b dobrze RTG ok ale córka po 3 dniach od wypuszczenia ze szpitala i kolejne 2 tyg odczuwa ogromny ból taki, że nie może ruszyć się z łóżka. Po miesiącu zaczynamy fizjoterapię max zgięcie ok 5 stopni. Po 2 miesiącach rehabilitanci twierdzą że ból przy zginaniu jest nadal za duży (zgięcie 35 stopni) i kierują nas do lekarza który robi ponownie RTG i uważa, że wszystko jest ok i musi mieć miejsce przykurcz w miejscu bólu i potrzeba na to więcej czasu i rehabilitacji. Dzisiaj 3 miesiące po zabiegu doszliśmy co prawda do zgięcia 45 stopni na dużym bólu (córka przy tym zgięciu wytrzymuje max 10 sek) ale od 2 tyg zgięcie się nie zwiększa. Ból przy zgięciu następuje tylko z lewej strony rzepki (prawa noga). Lekarz twierdzi że córka ma niski próg bólu i to przez to rehabilitacja może trwać bardzo długo. Bardzo proszę o pomoc ew skierowanie do odpowiedniej osoby.
Progresja wydaje się stanowczo zbyt powolna. Zalecam wykonanie MRi tej okolicy lub USG czynnościowego, aby sprawdzić czy zaburzenie jest ze strony tkanek miękkich.

Zbyt mało informacji o przebiegu fizjoterapii, aby oceniać te kwestie.

Po takim zabiegu pacjent po takim czasie powinien już być bliski pełnej sprawności lub mieć już zakończony proces. Tłumaczenia lekarza są przynajmniej dziwne.

Jeżeli problem jest tkankowy (miękki) to dobry fizjoterapeuta również jest w stanie to określić.

Polecam generalnie zmienić prowadzenie. Obecny zespół lekceważy lub się nie sprawdza w nadanych kompetencjach. Widać też ewidentny brak współpracy na płaszczyźnie fizjo - lekarskiej

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Andrzej Sinicyn

Andrzej Sinicyn

Ortopeda

Wrocław

Daniel Tołłoczko

Daniel Tołłoczko

Fizjoterapeuta

Chojna

Katarzyna Maliszewska

Katarzyna Maliszewska

Fizjoterapeuta

Kraków

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Dorota Kardas - Sobantka

Dorota Kardas - Sobantka

Alergolog, Pediatra

Łódź

Leszek Solarz

Leszek Solarz

Alergolog, Pediatra, Pulmonolog

Jelna

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 17 pytań dotyczących usługi: ograniczenie ruchomości
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.