Dzień dobry, skończyłam jednolite studia magisterskie z psychologii, broniłam się w lipcu i mam prob

3 odpowiedzi
Dzień dobry, skończyłam jednolite studia magisterskie z psychologii, broniłam się w lipcu i mam problem co dalej, jak dalej ruszyć się, żeby pracować w zawodzie, wiem że trzeba ukończyć staż, tylko nie wiem czy za każdy staż się płaci, bo oferty, które znajdowałam tak właśnie wyglądały, że to stażysta płaci za odbycie stażu. Czy mogłabym prosić o jakieś wskazówki odnośnie tego jak pokierować swoją dalszą drogą zawodową? Ponieważ próbowałam się dowiedzieć czegokolwiek u swoich wykładowców na uczelni, na różnych stronach i portalach, ale niestety nadal stoję w miejscu. Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki. Pozdrawiam
Witam Panią serdecznie, na początku gratuluję ukończenia studtów. Z mojego doświadczenia wynika, że obecnie wiele placówek wymaga płatności za staż oraz nie zawsze jest łatwo się na niego dostać, ale warto złożyć podanie w kilku placówkach. Staż daje doświadczenie niezbędne do wykonywania zawodu. W mniejszych miastach jest łatwiej otrzymać miejsce na odbycie stażu, a w dużych trudniej. Nie wiem z jakiego rejonu Polski Pani pochodzi. W Warszawie jest bardzo ciężko, ale wiem, że w Krakowie jest łatwiej. Może Pani po odbyciu stażu starać się o pracę w różnych placówkach zgodnie z Pani zainteresowaniem. Ważne jest, aby się nie poddawać i dażyć do celu. Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Ja bardzo wierzę w naukę w praktyce, wiem, że nie każdy może sobie na to pozwolić, ale fantastyczną sprawą są wolontariaty w rozmaitych NGO. Dotyczą bardzo różnych obszarów działalności pomocowej i można się naprawdę dużo nauczyć. Odwagi!
Dzień dobry,
Znalezienie swojej drogi po studiach jest niezwykle trudne. Niestety, z mojego doświadczenia najlepsze co można znaleźć, to darmowe staże (czyli ani Pani nie płaci, ale też Pani nie płacą). Warto poszukać fundacji czy centrów odwykowych, gdzie wymagania godzinowe nie będą duże, co pozwoli na pracę zarobkową, a jednocześnie zdobywanie doświadczenia jako psycholog. Jeśli chce Pani pracować z dziećmi to też są różne i z mojego doświadczenia większe możliwości, zwłaszcza im dalej od centrów dużych miast.
Znam też wiele historii, gdzie młode psycholożki pracowały w korporacjach, by uzbierać na szkoły psychoterapii i wtedy też staże robiły już w trakcie szkoły.
Proszę też pamiętać, że droga psychologa jest szeroka - można pracować pomocowo, ale również diagnostycznie, naukowo, w przeróżnych dziedzinach jak neuropsychologia, psychologia społeczna, psycholingwistyka. W kierunkach związanych z psychologią biznesu czy zasobach ludzkich też o wiele łatwiej znaleźć staż, gdzie płacą Pani. Droga jest wyboista, ale do przejścia;)
Powodzenia!