Dzień dobry. Synek ma 2.5 roku. Potrafi mówić proste zdania, np. "Mama oć" (Mamo, chodź), "Nie to" i
3
odpowiedzi
Dzień dobry. Synek ma 2.5 roku. Potrafi mówić proste zdania, np. "Mama oć" (Mamo, chodź), "Nie to" itp. Naśladuje wykonywane czynności, chętnie bawi się np. w karmienie kotka, reauje na zadawanie pytanie / prosby np o przyniesienie misia/autka. Chetnie wita sie i zegna z bliskimi, łatwo nawiazuje kontakty, lubi zabawy klockami, puzzlami. Mówi kilka wyrazow, jednak nie zawsze chce powtarzac po dorosłym. Czy rozwija się w normie?
Dzień dobry, Niestety, nie jest możliwa ocena rozwoju dziecka bez zobaczenia i zbadania go. Proszę skontaktować się z logopedą blisko miejsca zamieszkania, aby ocenił rozwój mowy Pani synka. Pozdrawiam, Zofia Zamolska, neurologopeda
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, rozwój mowy jest uzależniony od wieku czynników.Pełnej oceny umiejętności komunikacji można ocenić tylko w gabinecie.Dotyczy to artykulacji oraz percepcji fonemowej.Warto wybrać się do neurologopedy na konsultację.Pozdrawiam.Beata Musierowicz-neurologopeda
Sugeruję wizytę: Konsultacja logopedyczna - 185 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Z podanych przez Panią informacji wynika, że Pani dziecko komunikuje się werbalnie, podejmuje próby łączenia dwóch wyrazów w dwuelementowe zdanie, wykazuje reakcje słuchowe, lubi różnorodne formy zabawy, w tym zabawę tematyczną oraz dąży do kontaktów społecznych. Taki obraz dziecka nie wskazuje na występowanie nieprawidłowości. Jedyną kwestią, nad którą należy się pochylić to wielkość słownika, który przy harmonijnym rozwoju w tym wieku powinien wynosić minimum od kilkudziesięciu (50) do kilkuset (300) jednostek, zaś około 3 urodzin zbliżać się do tysiąca. Jednocześnie należy zdawać sobie sprawę z tego, że dzieci rozwijają się poprzez zabawę i w realnych sytuacjach zadaniowych, zaś powtarzanie za dorosłą osobą "na komendę" często powoduje wycofanie się dziecka z interakcji. Podsumowując, opisany przypadek nie wskazuje na istnienie poważnych problemów w rozwoju mowy lub komunikacji dziecka. Nie mniej jednak, jeśli coś Panią niepokoi lub chciałaby Pani uzyskać informacje, jak można stymulować rozwój mowy dziecka w domu, warto odbyć konsultację logopedyczną, aby dokonać obiektywnej i całościowej oceny okiem specjalisty, uzyskać szczegółowe wskazówki i rozwiać wszelkie wątpliwości. Pozdrawiam serdecznie.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.