Dzień dobry, tata miał robiony rezonans prostaty. Mamy płytę z wynikami, ale na interpretacje mamy c

2 odpowiedzi
Dzień dobry, tata miał robiony rezonans prostaty. Mamy płytę z wynikami, ale na interpretacje mamy czekać ponad 2 tygodnie, chcielibyśmy wcześniej uzyskać interpretację badania. jaki lekarz jest w stanie to zrobić i czy jest możliwe, aby po wysłaniu wyników badania poprzez maila uzyskać taka interpretację?
Dzień dobry, opisem badań obrazowych takich jak rezonans magnetycznych zajmuje się lekarz radiolog.

To jest bardzo szczególne badanie, którym zajmują się wyspecjalizowane ośrodki oraz tylko niektórzy radiolodzy. Idealnie, aby badanie zostało wykonane na aparacie 3T oraz ocenione w klasyfikacji PIRADS v. 2.1. Obrazy tego badania zajmują znacznie więcej pamięci, niż płyta CD. (na CD ma pani jedynie obrazy poglądowe, które nie służą do diagnostyki). Tak więc nie ma Pani szans, aby komuś Pani przesłać płytę. Tym bardziej mailem. 2 tygodniowy czas oczekiwania na opis badania rzeczywiście dziwi, gdyż wyspecjalizowane ośrodki opisują badania bardzo sprawnie.