Dzień dobry, tydzień temu oświadczyłem się swojej partnerce, wbrew wszelkim oczekiwaniom odrzuciła m

3 odpowiedzi
Dzień dobry, tydzień temu oświadczyłem się swojej partnerce, wbrew wszelkim oczekiwaniom odrzuciła moje oświadczyny jednocześnie informując Mnie o rozstaniu, minął tydzień i Ja nie mogę się z tym pogodzić- wręcz przeciwnie chce walczyć o nasz związek, moja partnerka podczas rozstania powiedziała Mi że już Mnie nie kocha i że Jej uczucia wygasly( związek trwał pięć i pół roku) dodatkowo dodała że już od dłuższego czasu miała wachania. W momencie gdy miała wachania Ja się czułem szczęśliwy i nic nie czułem żeby się pogorszyło między nami, bardzo rzadkie kłótnie oraz dogadywaliśmy się. Podczas naszego rozstania pozwoliłem sobie na rozmowę z Jej przyjaciółką i Ona Mi powiedziała że moja partnerka od dłuższego czasu mówiła Jej o tym że przykro Jej jest że mało Jej pomagam w życiu codziennym i mało rozmawiam. Chce to wszystko naprawić, czy mam jakieś szanse ?
Dzień dobry, dziękuje za podzielenie się swoją historią.
Odpowiedź na to, czy są "jakieś szanse" zna tylko i wyłącznie Pana była partnerka. Sądzę, że może Pan spróbować porozmawiać z byłą partnerką, na temat tego, czego zabrakło jej w Waszej relacji. Otrzymane informacje zwrotne, nawet jeśli nie pozwolą na powrót do siebie, to mogą być cennym źródłem informacji pod kątem przyszłych relacji.
Życzę wszystkiego dobrego :)

Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry, zakończenie związku jest prawie zawsze przeżyciem niezwykle trudnym. Z tego co Pan napisał, rozstali się Państwo dopiero tydzień temu a więc wszystkie emocje mogą być jeszcze bardzo świeże, zwłaszcza te związane z odrzuceniem zaręczyn. Proszę dać sobie trochę czasu i przestrzeni na doświadczenie oraz przepracowanie tego co konieczne. Ważne jest aby w tym momencie zadbał Pan o siebie i o swoje potrzeby. Nawiązując do Pana pytania: niestety nikt, oprócz Pana byłej partnerki nie jest w stanie odpowiedzieć na Pana wątpliwości. Jeśli utrzymuje Pan jeszcze jakikolwiek kontakt z byłą partnerką to może warto byłoby po prostu dopytać o nurtujące Pana sprawy. Taka konfrontacja, mogłaby pomóc Panu poukładać sobie to co się wydarzyło oraz uzyskać więcej informacji na temat tego co może a co nie może się już wydarzyć w przyszłości. Gdyby natomiast czułby Pan potrzebę uzyskania jakiegoś dodatkowego wsparcia, to zawsze może Pan zgłosić się na konsultację psychologiczną, podczas której psycholog pomoże przyjrzeć się Pana doświadczeniu i lepiej uporządkować sobie, pojawiające się wątpliwości.
Pozdrawiam serdecznie!
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Pamiętaj, że nie zawsze wszystko da się naprawić, ale otwarta i szczerze prowadzona komunikacja oraz gotowość do pracy nad związkiem mogą być kluczowe. Jeśli sytuacja jest zbyt trudna, rozważ wsparcie terapeuty, który może pomóc Wam obu zrozumieć i poradzić sobie z trudnościami. Zwróć też uwagę na fakt, że z jakiegoś powodu Twoja partnerka o Waszych problemach rozmawiała z koleżanką a nie Tobą, być może też warto rozważyć rozmowę z jakich powodów nie było otwartej komunikacji w Waszym związku. Nie mniej jednak tu potrzeba chęci dwóch stron do rozmowy, czasami odrobiny czasu i cierpliwości.