Dzień dobry, W dniu 7 czerwca miałem zabieg RIRS w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu mam cewnik DJ.

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
W dniu 7 czerwca miałem zabieg RIRS w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu mam cewnik DJ. Niestety od kilku dni mam ogromne problemy z codziennym funkcjonowaniem. Nie chodzi tu nawet o jakiekolwiek prace fizyczne, wystarczy zwykły spacer czy wyjście z dzieckiem na plac zabaw i odczuwam wtedy ból i parcie na pęcherz, jakby mi się chciało ciągle siku. Dochodzi jeszcze uczucie, że muszę się wypróżnić - zrobić kupę. Po takiej aktywności fizycznej odczuwam bardzo silny ból podczas oddawania moczu, w którym jest krew. Czy takie objawy są niepokojące i czy należałoby się zgłosić na SOR? Cewnik planowo mam mieć usunięty 22 sierpnia, ale z tymi dolegliwościami nie wiem czy dam radę wytrzymać do tego czasu. Bardzo proszę o pilną odpowiedź.
Sugeruję zgłosić się do lekarz, który wykonywał zabieg. Niestety, niektóre osoby bardzo cierpią, gdy założony jest JJ. Pozostaje cierpieć z godnością lub usunąć cewnik wcześniej.
JJ utrzymywany przez 2 miesiące to bardzo długo. Zwykle utrzymuje się 3, 7 lub 14 dni. Możliwe, że w trakcie zabiegu zaistniała konieczność, by cewnik był właśnie tak długo. Dlatego należy najpierw porozmawiać z lekarzem , który wykonywał zabieg