Dzień dobry, w środę 13.01 miałam ponownie leczony kanałowo ząb- poprzednie leczenie wiele lat temu.

1 odpowiedzi
Dzień dobry, w środę 13.01 miałam ponownie leczony kanałowo ząb- poprzednie leczenie wiele lat temu. Odkąd przestało działać znieczulenie ząb boli, raz mniej raz mocniej, jest to pulsowanie, rwanie, takie rozpieranie, boli mnie tez miejsce pod żuchwa od spodu pod tym zębem przy nacisku. Ząb był leczony bo na zdjeciu wyszła zmiana okolowierzcholkowa, przed leczeniem nie bolał. Teraz czuje silny bol przy nacisku na ząb a nawet dotyku językiem, kiedy go tak podotykam zaczyna bolec mocno. Bol jest większy po myciu zębów, albo kiedy jem lub mówię. Bol raczej się przez te dni ani nie zmniejsza ani nie zwiększa, jest to dolna siódemka, były robione zdjęcia po leczeniu, opracowane 3 kanały i mierzona była ich długość. leczenie niestety bez mikroskopu. Czy taki chwilami silny bol jest normalny i mize się jeszcze utrzymywać? Mija już trzecia doba od leczenia, bardzo się denerwuje ta sytuacja.
Dolegliwości bólowe po leczeniu kanałowym mogą utrzymywać się do 2-3 tygodni. W razie nasilenia dolegliwości lub ich dłuższego trwania należy zgłosić się na kontrolę do stomatologa.