Dzień dobry, w zeszłym tygodniu zaczęła mnie boleć lewa górna jedynka, przy najmniejszym dotyku ból

1 odpowiedzi
Dzień dobry, w zeszłym tygodniu zaczęła mnie boleć lewa górna jedynka, przy najmniejszym dotyku ból był niewyobrażalny, zapisałam się więc do dentysty. Dziś nerw został usunięty i zaaplikowano lekarstwo. Po kilku godzinach od wizyty ból zaatakował piątkę, również po lewej stronie na górze. Czy oznacza to że w tym zębie też trzeba będzie usunąć nerw czy ból może promieniować z jedynki? Dodam że ból i w tym przypadku przy dotyku bardzo daje w kość
Ból w "piątce" po leczeniu endodontycznym jedynki może wynikać z promieniowania bólu- ból z jedynki może promieniować do sąsiednich zębów, co jest dość częstym zjawiskiem; lub powodem dolegliwości jest inny problem stomatologiczny, ale to wymaga dalszej diagnozy.
Najrozsądniej będzie umówić się na wizytę kontrolną, aby dokładnie ocenić stan piątki i ustalić, czy konieczne jest dalsze leczenie.