Dzień dobry. Wczoraj udałam się do gabinetu stomatologicznego w celu wyleczenia próchnicy. Od razu

2 odpowiedzi
Wczoraj udałam się do gabinetu stomatologicznego w celu wyleczenia próchnicy. Od razu po wejściu na fotel, poprosiłam panią stomatolog o niewykonywanie kosztownych zabiegów, ponieważ nie mam na nie pieniędzy, a po zejściu z niego, zostałam poinformowana, że ząb został bez mojej wiedzy zatruty i powinnam zgłosić się na dalsze leczenie kanałowe w ciągu dwóch tygodni. Ponieważ nie mam na nie pieniędzy, chciałabym zapytać, czy jest możliwe usunięcie wkładki i odłożenie dalszego leczenia w czasie, czy stwarzałoby to zagrożenie dla mojego zdrowia?
Można odsunąć leczenie kanałowe w czasie, zakladając na zatruty nerw korzeniowy pastę mumifikujacą to znaczy działającą wysuszająco i bakterobójczo. Jest to jednak tylko zaleczenie zęba żeby nie bolal, martwy nerw jednak zostaje i w każdym momencie może być przyczyną bólu opuchlizny a nawet niekorzystnie wpływać na cały organizm

W obecnej sytuacji nie ma możliwości odroczenia leczenia endodontycznego zęba, lekarz nie mógł także postapić inaczej ,gdyż nie było by to zgodne z procedurami leczenia