Dzień dobry. We wtorek tj. 14.02.2023 w południe od godziny 14tej przestałam zażywać furaginę, a wie

1 odpowiedzi
Dzień dobry. We wtorek tj. 14.02.2023 w południe od godziny 14tej przestałam zażywać furaginę, a wieczorem ok. 24tej przyjęłam 1 saszetkę monuralu. Dziś po opróżnieniu pęcherza liczyłam, że będzie znaczna poprawa, jest ale nie taka jakiej oczekiwałam. Czy mimo tego, że nadal czuję parcie na pęcherz, takie od czasu do czasu kłucia w podbrzuszu świadczą o tym, że 1 saszetka sobie nie poradziła z zapaleniem? czy kuracja dopiero przyniesie efekty? może to parcie jest też wynikiem tego, że ten pęcherz jest podrażniony...Furaginę brałam praktycznie non stop przez ponad 3 tygodnie, w tym 3 razy antybiotyk na bazie cipronexu (2 razy zamiennik) na 5 dni, niestety pomagały na dwa, trzy dni i znowu parcie na pęcherz.Tzn kiedy w zeszłym tygodniu skończyłam przyjmować antybiotyk ok.07,02 to już w sobotę 11.02.23 powróciło parcie i lekkie pieczenie i od soboty do wtorku do godziny 14 brałam furaginę a wieczorem monural. Czy ja mogę wykonać posiew moczu np jutro, albo w piątek, czy to za wcześnie? i poczekać np do poniedziałku? Ogólnie nie mam krwiomoczu ani pieczenia przy oddawaniu moczu, ale te parcie, i kłucia bardzo mi uprzykrzają życie. Dodam że wcześniej nie miałam problemów z zapaleniem pęcherza. Pozdrawiam
Dzień dobry, posiew moczu nie powinno wykonywać się zaraz po zakończeniu przyjmowania antybiotyku. Warto odczekać około 7-14 dni. Po zakończeniu przyjmowania antybiotyku można przyjmować uroseptyk dostępny bez recepty (stosowany pomocniczo o delikatnym działaniu moczopędnych). W przypadku ujemnego posiewu moczu można zastanowić się nad diagnostyką w kierunku zakażenia atypowego lub zakażenia grzybiczego. Ponadto, w przypadku braku poprawy po kilku kuracjach antybiotykowych, można zastanowić się nad wykonaniem badania cystoskopowego celem wykluczenia przyczyny organicznej. Trzeba stosować profilaktykę zakażenia, po przez przyjmowanie odpowiedniej ilości wody i niewstrzymywanie moczu. Konieczna jest opieka lekarza. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Ewa Borzęcka

Ewa Borzęcka

Pediatra

Tomaszów Mazowiecki

Agnieszka Wodzisławska

Agnieszka Wodzisławska

Ginekolog

Warszawa

Paulina Bieńkowska-Marczak

Paulina Bieńkowska-Marczak

Lekarz rodzinny, Internista

Konstantynów Łódzki

Bogdan Biedunkiewicz

Bogdan Biedunkiewicz

Nefrolog

Gdańsk

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Dorota Kardas - Sobantka

Dorota Kardas - Sobantka

Alergolog, Pediatra

Łódź

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 45 pytań dotyczących usługi: infekcje dróg moczowych
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.