Dzień dobry, zastanawiam się jakie badania mogę wykonać przy moim problemie - myślę, że ginekologicz

1 odpowiedzi
Dzień dobry, zastanawiam się jakie badania mogę wykonać przy moim problemie - myślę, że ginekologicznym/urologicznym (mam 22 lata). Jest to dyskomfort na środku podbrzusza (pęcherz lub macica?), który zwykle pojawia się mimo, że pęcherz na pewno nie jest jeszcze pełen - zwykle nie jest to koniecznie uczucie jak przy pełnym pęcherzu, po prostu dyskomfort w tym miejscu, czasami mam wrażenie że to bardziej pochwa/macica, a czasami że pęcherz, mimo, że czuję że jest pusty. Często przez jakieś 30-40 min po oddaniu moczu mam spokój. W ciągu dnia czasami jest lepiej, czasami gorzej, często pomaga ruch, albo akurat jakoś trafię przy siedzeniu na taką pozycję, że tego nie czuję. Nie trwa to cały czas, samoistnie się pojawia i znika, w ostatnim czasie mam wrażenie że pojawia się w czasie około owulacji (przed/w czasie/po) i zwykle trwa tak do tygodnia. Problem trwa już rok i nie ma żadnych innych objawów, cykle mam w miarę regularne. Badanie moczu z posiewem było wykonywane już kilka razy gdy problem wracał i nic nie wykazało (ani bakterii, ani erytrocytów, etc), ostatni raz jakieś 2 miesiące temu. Udałam się też wtedy do urologa na usg, według którego wszystko na usg jest idealnie. Przy każdej wizycie u mojego ginekologa USG wychodzi również bez zastrzeżeń, lekarz zasugerował, że może pojawia się jakiś dyskomfort związany z owulacją, który trwa kilka dni, trzeba go przeczekać i tyle - ale kiedyś tak nie miałam i dyskomfort jest przeszkadzający, mam wrażenie że się pogorszył. Nie mam już pomysłu co robić dalej. Czy może być to problem np hormonalny, albo jakaś nadwrażliwość pęcherza, endometrioza, czy może faktycznie takie już mam objawy przy owulacji? Czy są jakieś badania, jakie warto by było wykonać? Będę wdzięczna za pomoc...
Dzień dobry, przedstawiony przez Panią opis dolegliwości oraz dokonana diagnostyka sugeruje nadreaktywność pęcherza moczowego. Powinna się Pani zgłosić lekarza zajmującego się uroginekologią.