Dzień dobry. Zauważyłem, że ostatnio doświadczam częstego przygnębienia, trudności w radzeniu sobie

4 odpowiedzi
Dzień dobry. Zauważyłem, że ostatnio doświadczam częstego przygnębienia, trudności w radzeniu sobie z codziennymi sytuacjami i poczucie znudzenia. Mam wrażenie że wszystko mnie drażni. Zastanawiam się, czy to może być objawem jakiejś choroby? Czy to może być depresja, jak ją rozpoznać? Jestem przerażony tą możliwością.
Co powinienem zrobić, do kogo udać się po pomoc.
Dzień Dobry,
To istotne, że stara się Pan monitorować własne samopoczucie i dostrzegać niepokojące Pana zmiany.
Mając na uwadze objawy depresyjne, powinniśmy pamiętać, iż depresja to nie tylko obniżony nastrój. Należy zwrócić uwagę na inne, bardzo ważne kwestie, np.: zmniejszenie energii (poczucie ciągłego zmęczenia), utratę zainteresowań i obniżoną zdolność do odczuwania przyjemności (tzw. anhedonia), trudność w koncentracji, większą drażliwość, nieuzasadnione poczucie winy, brak wiary w lepszą przyszłość, a także poczucie bezwartościowości.
Często można zaobserwować stopniowe wycofywanie się z kontaktów towarzyskich, zmianę długości snu, brak apetytu lub nadmierne łaknienie. Depresji towarzyszyć mogą także bóle somatyczne, np. ból głowy.
Jeżeli wspomniane przez Pana objawy, wzbudzają niepokój i znacznie zakłócają Pana funkcjonowanie, zalecam konsultację psychologiczną. Myślę, iż tego typu rozmowa będzie dla Pana pomocna w dokładnym ustaleniu źródła zgłaszanych trudności.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry
Najlepiej skontaktować Pana obawy na jednej lub dwóch wizytach u psychologa bo obawy które Pan opisuje nie muszą wskazywać od razu na depresję ale mogą wynikać z jakiś głębszych stłumionych emocji w wyniku Pana doświadczeń z przeszłości. Dlatego warto skorzystać z konsultacji w celu namierzenia źródła i przyczyny Pana samopoczucia.
Pozdrawiam
Dzień dobry, jeżeli odczuwa Pan obawy w związku ze swoim samopoczuciem to zachęcam do skontaktowania się z psychologiem. Podczas konsultacji psychologicznej będzie miał Pan szansę omówić swoje obawy i trudności i znaleźć potencjalną przyczynę złego samopoczucia.
Życzę wszystkiego dobrego :)
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 130 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, świadomość i dostrzeganie zmian we własnym nastroju to bardzo ważna umiejętność, która jest podstawą zarówno do zachowania dobrego samopoczucia jak i wyjściową do pracy nad dostrzeganymi przez siebie trudnościami. Faktycznie opisywane przez Pana dolegliwości to jest: przygnębienie, trudności w radzeniu sobie z codziennymi sprawami, bycie rozdrażnionym mogą być niepokojące. Nie muszą jednak od razu oznaczać konkretnej choroby czy też depresji. Każdy z nas przeżywa gorsze i lepsze momenty w życiu i jest to normalne. Natomiast jeśli opsywane przez Pana dolegliwości utrzymują się przez dłuższy czas i towarzyszą temu dodatkowe objawy: jak problemy ze snem, jedzeniem, motywacją, odczuwaniem przyjemności i w dodatku Pana samopoczucie po prostu Pana martwi czy też pogarsza funkcjonowanie - być może warto udać się na konsultację do psychologa. Takie spotkanie mogłoby pomóc w lepszym zrozumieniu Pana sytuacji. Pozdrawiam serdecznie :)
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.