dzień dobry, zwracam się z następującą sprawą. Byłam przez jakiś czas w relacji z pewną osobą, jed

3 odpowiedzi
dzień dobry,
zwracam się z następującą sprawą. Byłam przez jakiś czas w relacji z pewną osobą, jednak wszystko zakończyło się dość nagle i nieszczęśliwie. Bardzo mnie to wszystko zabolało, jednak po wszystkim chciałam z osobą, która brała udział w tej całej sprawie wyjaśnić kilka spraw, które nie dają mi spokoju. Osoba ta jednak nie poczuwa się do chęci odpowiedzenia na moje pytania. Nie mogę do tej osoby zadzwonić, bo nie odbiera, nie mogę z nią pogadać w 4 oczy, bo uważa, że moja chęć spotkania się to nękanie... .
Czasem wracają do mnie wspomnienia, które mnie bolą, budzą moją wątpliwość. Po pierwsze nie rozumiem, czemu ta osoba nie chce wyjaśnić ze mną spraw, które kiedyś miały miejsce, a po drugie nie umiem odegnać od siebie tych myśli. Czy jest na to sposób? Czy moja chęć porozmawiania o tym, co było z tamtą osobą jest tak dziwna?
Bardzo mnie to wszystko boli, niepokoi i przykro mi, że osoba, z którą chce pogadać, ode mnie ucieka.
Dzień Dobry, zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby omówić ten temat szerzej podczas wizyty. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry. Pani potrzeba domknięcia pewnego rozdziału w życiu, szczególnie jeśli okoliczności rozstania były trudne i gwałtowne, jest czymś zupełnie naturalnym. Taka to właściwość naszych umysłów, że lubią mieć wszystko poukładane i podomykane :) Jednocześnie jednak ważnym wydaje mi się zapytanie samej siebie czy rozmowa z tą osobą, szczególnie jeśli wydaje się unikać kontaktu z Panią, jest jedyną możliwą formą domknięcia relacji? Czasem domknięcie może zadziać się we śnie, czasem poprzez napisanie listu (i nawet niekoniecznie trzeba go wysyłać), czasem poprzez namalowanie obrazu albo wyobrażenie sobie scenariusza idealnego zakończenia tej relacji i przeżycie tego tak, jakby naprawdę tak się stało. Czasem natomiast dobrze znaleźć kogoś, kto profesjonalnie wesprze i potowarzyszy w tym procesie domykania - dobry terapeuta jest trochę jak latarnia, pomaga oświetlać miejsca, które dotąd spowijał mrok, dodaje odwagi i uczy, jak można w ten mrok czasem spojrzeć, pobyć w nim, bezpiecznie dotykać tego, co trudne. Życzę Pani wszystkiego dobrego, w razie czego zapraszam do kontaktu :)
Dzień dobry, to trudna chwila, gdy osoba, do której chcemy się zwrócić, postanawia nie dopuścić nas do siebie.
Wyobrażam sobie, że ładunek emocjonalny i potrzeba konfrontacji może być silna, jednak bardzo ważnym jest, by pamiętać o prawie do wolności i wyboru, jakie ma drugi człowiek. Osoba, o której Pani wspomina postawiła jasną i czytelną granicę, a także nazwała Pani chęć pominięcia tej granicy przekroczeniem.
Potrzeba domykania pewnych relacji i zdarzeń jest zupełnie naturalna i można wyjść jej naprzeciw w gabinecie terapeutycznym.
To szczególne miejsce, w którym można się spotkać z samym sobą, a także z ważnymi osobami (nawet pomimo ich fizycznej nieobecności).
Pozdrawiam serdecznie, życząc odnalezienia spokoju.