Dzień dobry, zwracam się z problemem dotyczącym snu i nie tylko. Od jakiś 2 miesięcy miewam problem

3 odpowiedzi
Dzień dobry, zwracam się z problemem dotyczącym snu i nie tylko. Od jakiś 2 miesięcy miewam problem z niewyspaniem, budzę się w nocy często i zażywam melatoninę dzięki której, budzę się znacznie rzadziej. Sypiam od 7-9 godzin i czuję straszne zmęczenie i jedyne czego pragnę to ciągłego snu. Kończę niedługo 20 lat i to chyba za wcześnie na jakiekolwiek problemy ze snem. Jeśli to za mało, to dochodzą do tego męczące myśli np. błędy życiowe, traumy z dzieciństwa które przypomniały mi się w wieku 19 lat, wcześniej nie przeszkadzały mi w żaden sposób bo o nich nie myślałem. Również dochodzą do tego zmiany nastrojów i wmawianie sobie rzeczy typu, że robię coś źle, po prostu straszne przewrażliwienie. Niekiedy są dni kiedy jestem bardzo nerwowy i unikam kontaktów, na ten moment nie pracuję z ludźmi i nie odczuwam tego dyskomfortu gdy wcześniej pracowałem. Boję się prosić o pomoc specjalistów, bo mój tok myślenia mi na to nie pozwala, odczuwam lęk, że żaden lekarz mi nie pomoże, ale bardzo chcę spróbować. Zapisuje się a gdy nadchodzi termin wizyty, rezygnuje bo twierdzę, że nadal nie jestem gotowy.
Dzień dobry,
Pana trudności ze snem, wahania nastroju, oraz przypominanie sobie traum z dzieciństwa z pewnością zasługują na uwagę. Użycie melatoniny i doświadczenie poprawy to pozytywny krok, ale ważne jest pogłębione zrozumienie i przepracowanie leżących u podstaw problemów. Obawy przed poszukiwaniem pomocy mogą wynikać z lęku przed oceną lub wątpliwości co do skuteczności wsparcia. Te obawy są naturalne. Jednakże, decyzja o zasięgnięciu pomocy jest fundamentalnym krokiem ku poprawie samopoczucia.
Każdy indywidualnie podchodzi do decyzji o terapii. Zapisywanie myśli i obaw może być pomocne w przygotowaniu się do wizyty. W przypadku, gdy bezpośredni kontakt z terapeutą wydaje się zbyt dużym wyzwaniem, terapia online może być wartościowym początkiem, dającym poczucie bezpieczeństwa i ułatwiającym otwarcie się na pomoc.

Zachęcam do podjęcia kroków w kierunku dbania o swoje zdrowie psychiczne i emocjonalne. Profesjonalne wsparcie, szczególnie ukierunkowane na traumy i związane z nimi problemy, może dostarczyć narzędzi niezbędnych do radzenia sobie z trudnościami. Ponadto, może pomóc w zrozumieniu i przetworzeniu doświadczeń, które wpływają na Pana życie. Przyjmowanie wsparcia jest ważnym krokiem w kierunku lepszego samopoczucia i zdrowia psychicznego.

Dzień dobry. W przypadku braku gotowości do pracy właściwej może warto zapisać się na konsultacje darmową i pobyć ze specjalistą tak, aby sprawdzić na ile dobrze czuję się z tą osobą. Relacja ze specjalista jest kluczowa do pracy ze swoimi trudnościami. pozdrawiam Anita Orzechowska
Rozumiem, że przeżywasz trudny czas i zmagasz się z wieloma problemami. Twoje objawy mogą wskazywać na złożone problemy, które warto omówić z profesjonalistą.

Kilka kluczowych punktów, które warto rozważyć:

1. Problemy ze snem:
Regularność snu: Staraj się chodzić spać i wstawać o stałych porach, nawet w weekendy.
Higiena snu: Unikaj ekranów (telefon, komputer) na godzinę przed snem, stwórz relaksujący rytuał przed snem.
Środowisko snu: Upewnij się, że Twoja sypialnia jest ciemna, cicha i chłodna.

2. Myśli i traumy:
Pisanie dziennika: Zapisuj swoje myśli i uczucia. Może to pomóc w zrozumieniu i przetwarzaniu przeszłych traum.
Praca nad przeszłością: Terapia może pomóc w przetwarzaniu i zrozumieniu traumatycznych doświadczeń.

3. Wahania nastroju i nerwowość:
Techniki relaksacyjne: Medytacja, głębokie oddychanie, czy joga mogą pomóc w redukcji stresu i poprawie nastroju.
Aktywność fizyczna: Regularne ćwiczenia mogą mieć dużą korzyść dla Twojego nastroju i ogólnego samopoczucia.

4. Prośba o pomoc:
Strach przed wizytą: To normalne, że odczuwasz lęk przed pierwszą wizytą. Możesz rozpocząć od krótkiego spotkania online lub telefonicznego, co może być mniej stresujące.
Przygotowanie do wizyty: Zapisz najważniejsze kwestie, które chciałbyś omówić z psychologiem. Może to pomóc Ci poczuć się bardziej pewnie.