Dzień po zabiegu URS i założeniu cewnika jj na około 2 miesiące mam coraz bardziej widoczną krew w m

2 odpowiedzi
Dzień po zabiegu URS i założeniu cewnika jj na około 2 miesiące mam coraz bardziej widoczną krew w moczu, a w nocy nawet strzępy, skrzepy krwi. Do tego dochodzą silne parcie i ból na pęcherz, lekki ból nerki w tej co był kamień. Obecnie nie wiem gdzie on się znajduje. Przyjmuje 2 razy dziennie ketonal 100 i w międzyczasie 2 razy scopolan. Kamienia nie udało się wyciągnąć podczas zabiegu, ponieważ był obrzęk i zwężenie moczowodu. Bardzo martwi mnie to krwawienie i jeszcze te skrzepy krwi. Co to może oznaczać? Jak długo trwa? Dodam jeszcze że lekarz przed wypisem robił usg i wykazało, że cewnik jj jest założony prawidłowo.
Dzień dobry.

Wszystkie te opisywane dolegliwości mogą być spowodowane cewnikiem jj. Jeżeli nie ma zastoju w tej nerce, nie ma gorączki, a dolegliwości bólowe są do wytrzymania to nie ma się czym przejmować. W innym wypadku należy zgłosić się na kontrolę do swojego urologa.

Pozdrawiam,
Paweł Wołyniec

Proszę pić dużo płynów i oszczędzać się. Ketonal nasila krwawienie zwłaszcza w tak dużej dawce może przyczyniać się do aktualnego krwawienia, zwłaszcza jeżeli przyjmuje Pani inne leki wpływające na krzepliwość krwi, moim zdaniem powinna Pani się skonsultować z lekarzem prowadzącym w tej kwestii i podjąć próbę modyfikacji przyjmowanych leków.