Dziesięć dni temu miałam wyrywaną dolną ósemkę. Na drugi dzień musiałam ponownie udać się do lek. st

1 odpowiedzi
Dziesięć dni temu miałam wyrywaną dolną ósemkę. Na drugi dzień musiałam ponownie udać się do lek. stomatologa, z powodu bardzo dużego pulsującego bólu w okolicach zębodołu, szczęki, ucha, głowy i gardła. Miałam również stan podgorączkowy. Okazało się że jest to suchy zębodół i lek. wyczyścił ranę, dał tabletkę oraz przepisał antybiotyk na 4 dni. Ból nie ustał więc znowu musiałam się zgłosić na wizytę. Pan dr. usunął skrzep, wyczyścił zębodół i włożył tabletki, zalecił płukanie jamy ustnej płynem Lacalut Active 2 razy dziennie. Postępuję według zaleceń, jednak dalej czuję duży dyskomfort i ból, w miejscu usunięcia zęba jest duża dziura, w którą dostaje się jedzenie, mimo że próbuję jeść ostrożnie. Nie wiem czy jest to prawidłowy proces gojenia się czy nie, nigdy przedtem nie miałam wyrywanego zęba tym bardziej ósemki. Dlatego chciałabym się dowiedzieć ile może trwać gojenie się zębodołu. Czy jest to normalne że została dziura, czy w tym miejscu powinien pojawić się kolejny skrzep?
Bardzo proszę o poradę.
Dziękuję.
Opisane objawy wskazują na utrudnione gojenie zębodołu po ekstrakcji - czasami konieczne jest kilkakrotne przepłukanie i oczyszczenie zębodołu oraz założenie lekarstwa. Proszę zatem ponownie zgłosić się do stomatologa.