Dziś znów to samo strasznie podobny sen bądź przerażające halucynacje ciężko mi stwierdzić co to. Ki

3 odpowiedzi
Dziś znów to samo strasznie podobny sen bądź przerażające halucynacje ciężko mi stwierdzić co to. Kiedy zamknę oczy i odpłynę po chwili widzę pomieszczenie w którym zasypiam gdy otwieram oczy jestem w szoku ze to jest prawdą…gdy podejmuje drugą próbę zaśnięcia identycznie jest tak samo tylko ze już wtedy mi jest ciężko otworzyć oczy i czuje jakby ktoś mnie obserwował(czuwał) ale nikogo nie widzę gdy rozglądam się po pomieszczeniu z zamkniętymi oczami, dziś ktoś bardzo we śnie ściskał moją dłoń nie widziałam swojej dłoni od nadgarstka ani kto to był nie mogłam się rozejrzeć po pomieszczeniu gdy to przerwałam po otworzeniu oczu dalej czułam uścisk ale mniej i po chwili odczułam jakby ktoś mi chciał siłą zamknąć oczy…być może to zmęczenie…proszę o pomoc
Dzień dobry, bardzo trudno pomóc nie znając kontekstu całej sytuacji. Przede wszystkim, co to znaczy "znów" - czy takie sny/ halucynacje zdarzają się regularnie od dłuższego czasu, czy był to np. drugi albo trzeci raz. Na pewno może być to związane ze zmęczeniem, pytanie jak Pani ostatnio sypia, czy ma Pani w ciągu dnia chwilę na regenerację, czy raczej jest Pani w ciągłym biegu. Czytając ten opis miałam poczucie, że towarzyszy Pani dużo lęku - być może ten sen jest wołaniem o to, żeby się sobie przyjrzeć, zająć się swoimi emocjami, zaopiekować się sobą. Ale tak jak napisałam wcześniej - bez kontekstu trudno jest mi Panią pokierować w odpowiednim kierunku. Z pewnością, jeżeli sytuacja utrzymuje się od dłuższego czasu lub czuje Pani, że znajduje się Pani w głębszym kryzysie, polecałabym rozmowę z psychologiem, który po dokładnym i szczegółowym wywiadzie, ewentualnie pokieruje dalej - być może konieczna będzie również konsultacja psychiatryczna lub neurologiczna. I na pewno warto zadbać o siebie - sen, dobra dieta, ruch itd. Pozdrawiam serdecznie, Dominika Zachciał

W pierwszej kolejności warto wykonać badanie EEG oraz diagnostykę snu- polisomnografię.
W przypadku opisywanych przez Panią objawów, które z oczywistych względów niepokoją Panią mocno, zalecałabym konsultację z psychologiem lub psychiatrą w celu ustalenia przyczyn takiej sytuacji. Pozwoli to podjąć ewentualne koniczne działania lub uspokoi Panią, jeśli jest to jedynie wynikiem zmęczenia. Pozdrawiam serdecznie