Ekstracja ósemki

29 odpowiedzi
Witam serdecznie miałam chirurgicznie usuwana osemke(dolna)miałam stan ropny brałam antybiotyk parę dni miałam opuchlizne po tygodniu zeszła. Minely 4tygodnie a od paru dni odczuwam ból kości. Czy to normalne? Proszę o pomoc
W przypadku nawrotu bólu należałoby zbadać Pacjenta. Zapraszam na konsultację. Pozdrawiam.

Może szeszcze pobolewac ze względu na gojenie sie kości
Polecam kontakt z chirurgiem twarzowo- szczekowym Małgorzata Sturska.
Przypuszczam, że możemy tu mieć do czynienia z wystąpieniem tzw. suchego zębodołu w związku z niewytworzeniem się skrzepu krwi w zębodole - proponuję wizytę w gabinecie stomatologicznym celem zweryfikowania stanu klinicznego . Pozdrawiam A.B.
Myślę ze może to być ból fantomowy,pozdrawiam
Witam!
Usuwanie zębów ósmych powikłanych stanem zapalnym jest zabiegiem trudnym dla pacjenta. Często, aby się ustrzec powikłań pozabiegowych usuwa się te zęby w osłonie antybiotykowej. W Pani przypadku leczenie się przedłuży, gdyż takiej osłony nie zastosowano. Do tego należy mieć na uwadze, że regeneracja kości po zbiegu może trwać nawet do 12 tygodni po zabiegu. Proszę się uzbroić w cierpliwość. Dolegliwości bólowe znikną. Jeśli ma Pani jakieś wątpliwości, proszę się udać do lekarza- autora zabiegu, który obejrzy ranę poeksploatacyjną i odpowie Pani na pytania budzące wątpliwości.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Witam serdecznie,
Ciężko cokolwiek powiedzieć nie widząc zdjęcia RTG ani nie wiedząc jak teraz to miejsce wygląda. W przypadku jakichkolwiek obaw po usunięciu zęba, najlepiej skonsultować się z lekarzem, który wykonywał zabieg.
Ból po 4 tygodniach nie jest czymś normalnym, więc na pewno trzeba to skontrolować. Może to być też błaha przyczyna, np. nadwrażliwość siódemki związana z obniżeniem dziąsła podczas gojenia, czy po prostu gojenie trwa u Pani dłużej. Jednak na pewno trzeba dokładnie zobaczyć jak to miejsce wygląda.
Nie jest to stan normalny i potrzeba skontaktować się z lekarzem,który usuwał zęba
Witam,ciężko powiedzieć coś więcej bez badania i zdjęcia RVG kontrolnego po usunięciu.Proponowalabym wrócić do lekarza chirurga który usuwał zęba na konsultacje.pozdrawiam
Dzień dobry,
taki stan może utrzymywać się po usunięciu ósemki nawet do dwóch miesięcy i jest to niestety normalne. Wskazane by były leki przeciwbólowe i wizyta kontrolna u lekarza, u którego Pani usuwała.
Pozdrawiam,
dr.n.med Katarzyna Jankowska
Dzień dobry! Po takim czasie nie jest to normalne i na pewno trzeba przeprowadzić diagnostykę przyczyny. Pozdrawiam!
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
witam. Tak to normalnie. Życzę zdrowia
Witam.
Tak, może Pani odczuwać ból, polecam wizytę u lekarza prowadzącego.
Proces gojenia jest zazwyczaj długotrwały w przypadku ekstrakcji ósemek,szczególnie dolnych.
Pozdrawiam
Olga Zolnieruk
Szanowna Pani, dolegliwości po usunięciu ósemki mogą się utrzymywac do kilku tygodni. Nieodzowna jest ponowna wizyta w gabinecie, który wykonywał zabieg. Tylko oni wiedza co i jak zostało zrobione. Pomoc "zdalna" bez zbadania pacjentki/pacjneta nie jest możliwa. Ukłony RR
Na pewno w tej sytuacji konieczne jest kontrolne badanie stomatologiczne i ewentualnie kontrolne zdjęcie radiologiczne co umożliwi prawidłową ocenę sytuacji i podjęcia stosownego leczenia. Serdecznie pozdrawiam Joanna Chałupczak
Prosze jak najszybciej zgłosić się do chirurga, który usuwał ząb. Objaw jest niepokojący może świadczyć o zapaleniu kości. Pozdrawiam
Skoro odczuwa Pani ból to jest jakiś stan zapalny. Prosze udać się do lekarza który usuwał ząb
Dzień dobry. Niezbędna jest konsultacja w gabinecie. Proszę umówić się telefonicznie lub przez grafik online. Pozdrawiam Piotr Wójcik
Proszę wykonać zdjęcie pantomogram celem sprawdzenia.
Witam,chirurgiczne usuwanie zebow 8 dolnych,wiaze siw z dolegliwosciami bolowymi,obrzekiem,.Antybiotyk prawie zawsze jest przepisywany przy ekstrakcjach 8 dolnych.Powinno byc wykonane RTG tej okolicy,zeby wykluczyc,pozostwienie korzenia,lub uszkodzenia kosci.
4 tygodnie to jeszcze czas gojenia. Mogą wystąpić bóle lub uczucie ściągania. Warto jednak skonsultować proces gojenia z lekarzem. Pozdrawiam
W zależności od rozległości samego zabiegu, ból po ekstrakcji może utrzymywać się nawet do 8 tygodni. Tyle mniej więcej zajmuje organizmowi wygojenie rany po ekstrakcji. Ból po ekstrakcji może być wynikiem zakażenia rany, bądź ruchomej blaszki kostnej. Jeżeli pojawiają się dolegliwości bólowe polecam wizytę u dentysty.
Witam .Należy zrobić kontrole u lekarza.
Witam serdecznie,

Na podstawie tego co pani napisała, mogę wywnioskować, że mogło dojść do suchego zębodołu, czyli zapalenia kości po ekstrakcji zęba.
Jest to powikłanie pojawiające się u niektórych pacjentów.
Leczenie jest bardzo proste. Potrzeba oczyścić miejsce po zębie z resztek pokarmowych, które najczęściej powodują tą dolegliwość, a następnie zaaplikować lek o działaniu bakteriobójczym i przeciwzapalnym.
Najczęściej jeden taki zabieg w zupełności wystarczy.

Serdecznie Pozdrawiam
Mateusz Prokopiuk
Wskazana byłaby wizyta kontrolna gojenia zębodołu u stomatologa :(
Czy to normalne? - na pewno nie.
Czy to coś poważnego? - Ciężko odpowiedzieć bez badania przedmiotowego w gabinecie:)
Może to być błahostka, ale na pewno objawów nie można lekceważyć. Najlepiej pokazać się w gabinecie stomatologicznym i rozwiać wątpliwości.
pozdrawiam:)
Witam,
Z własnego doświadczenia wiem, ze dolegliwości bólowe o różnym charakterze i zmiennym nasileniu mogą występować jeszcze wiele miesięcy po zabiegu. Dlugi czas po usunięciu ósemek czułam pulsujący ból zebow sąsiadujących z raną poekstrakcyjną w trakcie biegania. Gojenie błon śluzowych trwa kilka tygodni, regeneracja kości przebiega miesiącami. Rozumiem, ze skoro chodzi o chirurgiczną ekstrakcję to zabieg był przeprowadzony przez lekarza, który na codzień zajmuje się chirurgią i ma w tym duże doświadczenie. Proponuje skonsultować się z tym lekarzem i opowiedzieć o swoich dolegliwościach.
Pozdrawiam
Należy zgłosić się na kontrolę i we zdjęcie rtg. Rana poekstrakcyjna może pobolewac do 3 msc. Jest to indywidualna sprawa.
Witam,
Oczywiście jeśli ząb był całkowicie zatrzymany dolegliwości bóolwe mogą utrzymywać się przez jakiś czas. Jednak po kuracji antybiotykowej i znacznym upływie czasu tj 4 tyg, wszelkie dolegliwości powinny się zmniejszać.Myślę, że dobrze by było, gdyby umówiła się Pani na konsultację. Należałoby zbadać okolicę po ekstrakcji, być może wykonać zdjęcie zębowe lub pantomogram. Serdecznie zapraszam.