Enterococcus faecalis na penisie - jak się pozbyć tej bakteri?

6 odpowiedzi
Witam,Bardzo proszę o pochylenie się nad moim problemem. Mianowicie pojawiła się u mnie dziwna suchość skóry na penisie pod napletkiem,plus coś ala białe upławy i skóra lekko zaczerwieniona,zrobiłem wymaz z napletka i cewki moczowej i zgodnie wyszło,że mam obfity wzrost enterococcus faecalis. Jak sie tego pozbyć? Od maja zeszłego roku sporo chorowałem brałem kilka antybiotyków, poczym pojawiła mi się grzybica na penisie,stosowałem maści,po których wydawałoby się,że wszystko jest ok,ale po kilku dniach coś się pojawiało,na początku września zrobiłem wymaz z napletka i wyszła klebsiella pnaumonae po leczeniu antybiotykiem, kilku dniach przerwy zrobiłem ponownie wymaz i wyszło enterococcus faecalis wzrost obfity (październik 2016),nie wiadomo skąd i jak,probowałem zastosować troche mniej konwencjonalną metode,mianowicie miejsca te smarowałem naturalnym olejem kokosowym,wtedy objawy tej bakteri zmniejszały się lub znikały..Dziś jest prawie koniec stycznia,jestem po leczeniu antybiotykiem infekcji zamur 500 i znów pojawiły mi się na napletku upławy, z których wyszło j.w.,że to enterococcus faecalis,a pod napletkiem cały czas jakby skóra była przesuszona...Prosze o pomoc
Szanowny Pacjencie, proszę o konsultacje bezpośrednią z dermatologiem, który specjalizuje się w leczeniu chorób wenerycznych. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Ma Pan osłabiony organizm stad czeste infekcje.Prosze zazywac Preventic Extra Plus 2 caps dziennie,Bakterie Enterococcus faecalis dostają sie zokolic odbytu,moze byc to wynik nieprawidłowej higieny.Pod napletkiem mozna smarować kremem Zinalfat.
E. faecalis jest trudny w leczeniu i często bardzo oporny, ale nie wyczytałem żeby Pan stosował ciprofloxacynę, ten lek wykazuje dość dobre działanie w przypadku zakażenia tą bakterią.
Problem jest trudny i nawracający. Są możliwości wsparcia odporności miejscowej, lekami na receptę.
Infekcja tego typu leczy się antybiotykami- najczęściej z antybiogramu, czasem konieczna jest kombinacja kilku leków. Poza tym należałoby leczyć partnerkę seksualną/partnera osoby zakażonej. Enetrococcus jest typowo oporny na cefalosporyny (zamur), chyba,że w antybiogramie jest inaczej.
Witam,
może być to nadkażenie, gdyż bakterie te znajdują się w innej okolicy. Proponuję okresowo stosować preparaty odkażające np; Octenisept. Co do "upławów" może być to wydzielina z gruczołów, ale wskazana jest konsultacja.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.