Frakcja wyrzutowa 28%

3 odpowiedzi
Frakcja wyrzutowa 28%
Witam mąż (lat 35) jeszcze rok temu był zdrowy w czerwcu poczuł się gorzej ,zrobiono echo 20 % frakcji wyrzutowej. w grudniu było 45 % echo z 13 kwietnia 28% frakcji. Czy to możliwe aby wyniki tak bardzo się różniły, chodziliśmy już po wielu kardiologach, nikt nie zrobił diagnostyki pełnej, mąż jest otyły wiec wmawiają mu cukrzyce i cholesterol, jak przychodza wyki badań to mówią cyt. " pewnie ta cukrzyca jest ukryta" . Czy badanie koronografii jest konieczne jesli cholesterol wyszedł " dobry= wynik w normie".
czy można zbadać serce na inne sposoby czy tylko koronogrfia?
pozdrawiam Dorota z Warszawy
Tak jak odpowiedziałem poprzednio, wydaj mi się że koronarografia jest najbardziej wskazanym badaniem jak element diagnostyki niskiej frakcji wyrzutowej

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wg mnie potrzeba jest pilnego zajęcia się Pani mężem. Niska frakcja może wynikać z choroby wieńcowej, przebytego zapalenie mięśnia sercowego, wady zastawkowej, zaburzeń rytmu serca. Niska frakcja jest dużym czynnikiem ryzyka. Koronarografia jest jednym z badań do wykonania w szybkim czasie. Zapraszam na wizytę,
Dzień Dobry,
Tak, jest możliwe aby EF pomiędzy poszczególnymi badaniami się różniła, może to wynikać z wielu różnych przyczyn, takich jak stan kompensacji/dekompensacji układu krążenia, akcji serca itp.
Istnieją alternatywy do koronaorgrafii, w zależności od spodziewanego prawdopodobieństwa choroby niedokrwienne serca (tomografia komputerowa tt. wieńcowych) - ale te badania są przydatne tylko w bardzo wąskiej grupie chorych, u zdecydowanej większości koronarografia jest badaniem, które się zaleca, aby stwierdzić czy choroba niedokrwienna serca przypadkiem nie jest przyczyną uszkodzenia serca i niskiej EF.
Jan Biegus

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.