Front squat

3 odpowiedzi
Witam, czy front squaty sa zdrowe? Poczas ich wykonania, zeby zachowac pionowy tlow, ruch musi byc inicjowany z kolan. Czy bardzo je to obciaza? Osoby z mocna tylna tasma i bez problemow z rzepka moga wykonywac ten rodzaj przysiadu przez dlugi czas? Ktory rodzaj przysiadu z obciazeniem jest dla czlowieka najbardziej naturalnym ruchem?
Polecam śledzić nasz kanał na youtube i facebooka. Wkrótce opublikujemy materiał, który mam nadzieję rozwieje Pańskie wątpliwości.

Zależy to od celu jaki chcemy osiągnąć, czy jest to wzmocnienie kontroli motorycznej czy jest to wzmocnienie siły, Czy może praca z problemem bólowym?
Witam ,i przepraszam za długie oczekiwanie na odpowiedz.Nie mam nic przeciwko uprawianiu różnych form ruchowych ale chcę Panu przekazać opinie znanych prof Galicji i Kreczko że nacisk na staw biodrowy I kolanowy w pozycji stojącej przekracza czterokrotnie wagę ciala ,w biegu szesciokrotnie proszę samodzielnie podjąć decyzję czy przy takiej formie ruchu nie zwiększa Pan obciążenia na stawy Nie podał Pan swojej wagi ciała dlatego tak stawiam odpowiedz