Gdy miałam 15 lat zostałam zgwałcona przez mojego chłopaka od tamtego czasu regularnie się tnę. Mim

3 odpowiedzi
Gdy miałam 15 lat zostałam zgwałcona przez mojego chłopaka od tamtego czasu regularnie się tnę.
Mimo, że teraz mam 24 lata to o tamtej sytuacji nikomu nie powiedziałam, tak samo nikt nie wie, że mam problem z samookaleczeniem
Jest Pani w trudnej emocjonalnie sytuacji stąd przejawy autoagresji. Warto to przepracować w komfortowej dla Pani atmosferze, by zmniejszyć dotykający Panią stres. Poszukać innego sposobu na rozładowanie agresji, frustracji i napięcia wynikłego z traumatycznego doświadczenia. Wykonała Pani pierwszy ważny krok, poszukuje Pani pomocy. Warto wykonać drugi i spotkać się ze specjalistą. Pierwsza wizyta może powodować obawy ale przyjazna atmosfera pozwoli Pani rozpocząć proces zdrowienia. Na wizycie nie ma potrzeby opowieści o samym zdarzeniu. Można pracować, umawiając się, że daje się tylko informacje o tym, co dzieje się z Panią "tu i teraz" w trakcie terapii. Skupiamy się wyłącznie na aktualnym obrazie, myślach lub doznaniach w ciele.

Napięcie emocjonalne związane z doświadczeniami, które dźwiga Pani w sobie sprawia, że decyduje się Pani na akty autoagresji, która stała się dla Pani sposobem na rozładowanie trudnych emocji. Myślę, że warto spotkać się ze specjalistą - już bardzo długo przeżywa Pani traumę w samotności. W gabinecie pozna Pani niedestruktywne sposoby na radzenie sobie z napięciem i rozpocznie Pani pracę z traumą, która choć nie będzie prosta, jest w mojej opinii warta tego, aby ją podjąć.
Dzień dobry,

zachęcam do rozważanie podjęcia psychoterapii, aby w bezpiecznych i komfortowych warunkach zaopiekować się swoimi emocjami, a także poszerzyć własne możliwości rozładowywania napięcia.

Pozdrawiam
Patryk Czyż