Gdzie leczyć bielactwo wrodzone?

2 odpowiedzi
WitamPosiadam bielactwo genetyczne wrodzone. 2 tyg po moim urodzeniu na nogach pojawiły się białe plamy, mam też niewielką plamkę na głowie, z którą się urodziłam. Mój ojciec ma plamy bielacze w tym samym miejscu, również od urodzenia, dodatkowo na brzuchu. Byłam ostatnio u dermatologa, Pani Doktor powiedziała mi, że spotykała się z bilectwem, które pojawia się z wiekiem (nabytym) ale nigdy z wrodzonym. Nie wiedziała co można z tym zrobić i jak wyleczyć. Moje plamy bielacze są w jednym miejcu, nie powiększają się ani nie maleją. Proszę o informacje do kogo powinnam się udac z moim problemem.
Czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam
Witam,
to trzeba chyba zobaczyć u specjalisty dermatologa.
Pozdrawiam,
Łukasz Preibisz

Na co dzień w leczeniu bielactwa stosuję fototerapię, czyli naświetlanie promieniami UVB lub UVA w połączeniu z tzw. psoralenami. Fototerapia może być ogólna (na całe ciało w kabinie) lub miejscowa w zależności od rozległości i nasilenia zmian.