Ggtp 18 Alat 33 Ast 19 Bilirubina całkowita 1,5 Kobieta wiek 32 lata Proszę o interpretacje

1 odpowiedzi
Ggtp 18
Alat 33
Ast 19
Bilirubina całkowita 1,5
Kobieta wiek 32 lata
Proszę o interpretacje wyników.
Interpretując wyniki badań laboratoryjnych dotyczących wskaźników wątrobowych, uwzględniając podane wartości, można stwierdzić następujące informacje:

GGTP (gamma-glutamylotransferaza): Wynik 18 U/l mieści się w normie dla kobiet. GGTP jest enzymem występującym głównie w wątrobie, ale także w innych tkankach. Podwyższony poziom GGTP może wskazywać na uszkodzenie lub chorobę wątroby, jednak w przypadku Twojego wyniku nie obserwuje się takiego odchylenia od normy.

ALAT (alanina aminotransferaza): Wynik 33 U/l mieści się w normie dla kobiet. ALAT to enzym występujący w komórkach wątroby. Podwyższony poziom ALAT może wskazywać na uszkodzenie wątroby, jednak Twój wynik jest w granicach normy.

AST (asparaginian aminotransferaza): Wynik 19 U/l mieści się w normie dla kobiet. AST jest enzymem obecnym w różnych tkankach, w tym również w wątrobie. Podwyższony poziom AST może być związany z uszkodzeniem wątroby, ale w Twoim przypadku wynik mieści się w zakresie normy.

Bilirubina całkowita: Wynik 1,5 mg/dl jest powyżej normy. Bilirubina jest produktem rozpadu czerwonych krwinek, a jej poziom jest monitorowany w celu oceny funkcji wątroby. .

Na podstawie podanych wyników można stwierdzić, że wskaźniki wątrobowe, takie jak GGTP, ALAT, AST są w normie. To sugeruje, że funkcja wątroby jest prawidłowa, a nie ma widocznych oznak uszkodzenia. Jednak z uwagi na podwyższoną bilirubinę interpretacja wyników powinna być dokładnie skonsultowana z lekarzem, który będzie w stanie ocenić cały kontekst kliniczny i zinterpretować je w pełni.