Gram w piłkę nożną, jestem po 6 miesiącach od rekonstrukcji ACL, powoli wracam do uprawiania tego sp

2 odpowiedzi
Gram w piłkę nożną, jestem po 6 miesiącach od rekonstrukcji ACL, powoli wracam do uprawiania tego sportu, czy początkowo powinnam korzystać z ortezy lub tejpów czy nie ma to znaczenia i można trenować bez niczego. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
Dzień dobry,

To jest wszytko zależne od tego czy odczuwa Pani jakiej dolegliwości bólowe. Ja bym zalecała jednak zakładanie chociaż jakieś lekkiej opaski elastycznej na kolano aby w jakimś stopniu zabezpieczać je przed ponownym urazem (na co dzień nie, natomiast na treningi już tak kiedy jest wzmożoną aktywność fizyczna). Dobrze byłoby to również skonsultować ze swoim fizjoterapeuta.

Pozdrawiam,
Justyna Kokosza

Dzień dobry,
proszę sprawę skonsultować z swoim fizjoterapeutą. Osobiście odradzam stosowania wszelkich zaopatrzeń przez pacjenta w momencie gdy kolano jest stabilne i pacjent może wracać do sportu. Należy pamiętać, że finalnie staramy się pacjenta nie zaopatrywać w żadne pomoce. Należy uważać na sytuację gdzie pacjent psychicznie uzależni się od takiego zaopatrzenia i nawet na etapie kilku lat po zabiegu nie będzie umiał z niego zrezygnować.