Grzybica paznkocia

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
Od jakichś 4 lat mam problem z paznokciem u dłoni, wygląda to w ten sposób że 1/3 paznokcia rośnie jakby "krzywo" i jest koloru zielonego. Co jakiś czas zbiera się pod skórą w tej okolicy ropa. Ratowałam się różnymi domowymi sposobami ale nic nie pomagało, byłam też u dermatologa który zalecił mi jakiś roztwór do moczenia i jakieś maści ale nic nie pomogło. Wszyscy mówili że to w końcu samo zejdzie ale tak się nie stało. Dlatego też chciałabym się dowiedzieć czy najpierw potrzebne by były jakieś badania na grzybicę i dopiero przyjść do Pani doktor na wizytę czy też u Pani w gabinecie wykonywane są takie badania?
Grzybica nigdy sama "nie zejdzie" jak twierdzą Pani znajomi. Proszę nie wierzyć w mity i nie stosować domowych metod leczenia. Można tylko sobie tym zaszkodzić. Taką zmianę należy obejrzeć oraz zbadać w powiększeniu wideodermatoskopowym oraz zbadać. Badań mikologicznych w gabinecie nie wykonujemy i proszę najlepiej zrobić je przed wizytą, abyśmy miały już gotowe ich wyniki. Koniecznie proszę zrobić badanie na posiew oraz antybiogram, polecam laboratorium w Katedrze Mikrobiologii w Poznaniu ul. Wieniawskiego 3. Na to badanie nie jest potrzebne skierowanie ale jest ono płatne. Przed badaniem proszę minimum przez tydzień nie stosować żadnych preparatów na paznokieć ani nie brać antybiotyków, ponieważ mogą one zaburzyć uzyskane wyniki. W zależności od stanu paznokcia i rozwoju choroby można zastosować kilka metod leczenia. To leczenie, które zaoferowano Pani dotychczas jest najmniej skutecznym sposobem i stosowanym tylko przy niewielkich zmianach. Rozważyć należy leczenie lekami doustnymi lub zabiegi dedykowanym laserem diodowym do leczenia grzybicy paznokci. O wyborze metody możemy rozmawiać jednak dopiero po zbadaniu i zapoznaniu się z wynikami badań mikrobiologicznych. Leczenie grzybicy paznokci jest uciążliwe i długotrwałe. Nieleczony paznokieć trwale ulegnie uszkodzeniu i może też infekować inne okolice ciała oraz paznokcie. Środki doustne mocno oddziałują na organizm a zwłaszcza na wątrobę, mogąc ją uszkodzić. Musimy więc znać stan tego organu u Pani jeśli rozważymy taką opcję. Najlepsze rezultaty otrzymuje się poprzez leczenie laserowe i dodatkowo nie ma ono żadnych efektów ubocznych. Mamy w gabinecie doskonały laser diodowy leczący takie zmiany. Płytkę paznokcia należy jednak do tego przygotować, opiłować ją i zmatowić. Nie powinna mieć też naniesionych żadnych lakierów przeciwgrzybicznych. Zabiegi należy powtarzać co tydzień w pierwszym miesiącu, W kolejnym co dwa tygodnie a potem raz w miesiącu aż do czasu ustąpienia zmian. Leczenie może trwać od kilku miesięcy nawet do roku. Proszę więc zgłosić się na konsultację z wynikami badań, co ułatwi i przyspieszy rozpoczęcie skutecznego, właściwego leczenia.
Pozdrawiam Iwona Stajkowska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.