gula w mięśniu

6 odpowiedzi
Witam. Mam pytanie odnośnie nogi syna, ma 20 lat, od 2 tyg. pojawiła mu się gulka z tyłu łydki - jakby wewnątrz mięśnia. Trzeba dobrze na rozluźnionym mięśniu tego wyszukać, jest to zmiana tylko na jednej nodze, na drugiej tego nie ma. Gulka nie boli, jest miękka, nie powoduje żadnego dyskomfortu w chodzeniu, czy uprawianiu sportu. Moje pytanie: do jakiego lekarza należy się udać, by zbadać tą dziwną gulkę, by się dowiedzieć co to może być? Ortopeda? Chirurg? jakie badanie należy wykonać najlepiej? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. Zmartwiona Mama.
Szanowna Pani, tego typu schorzeniami zajmuje się chirurg. Ortopedzi zajmują się układem kostno-stawowym. Zapraszam do zdiagnozowania problemu.
Sugeruję wizytę: - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Z tego co Pani opisuje może to być np. przepuklina mięśniowa. Na pewno należy wykonać badanie USG tej okolicy a następnie udać się do chirurga lub ortopedy. Pozdrawiam.
Dzień dobry. Myślę że na pewno z taką zmianą w mięśniu można udać się do onkologa. Jest to w końcu jakiś guzek w tkankach miękkich, warto na początku wykluczyć najdalej idące podejrzenie. Do Poradni Onkologicznej nie trzeba mieć skierowania. Można mieć wykonano morfologię krwi i jeśli to możliwe USG tkanek miękkich tej okolicy, ale badania obrazowe pewnie zleci onkolog i będą wtedy wykonane w szybkim tempie. Jeśli zmiana dotyczy mięśnia można też zgłosić się do ortopedy. Ale radzę w pierwszej kolejności onkologa. Pozdrawiam, Janusz Orzechowski.
Proszę wykonać USG, pozdrawiam
Witam. Najprościej wykonać USG. Wtedy wszystko powinno się wyjaśnić.
Proponuję wykonanie USG tej okolicy. Badanie pomoże zróżnicować stwierdzoną zmianę. Proszę na zapas się nie martwić. Może to być poszerzony tzw perforator żylny lub np. przepuklina mięśnia łydki. Zapraszam na wizytę