Gulka/guzek na rece po wenflonie

15 odpowiedzi
Witam, tydzien temu wyszłam zr szpitala i miałam założony wenflon. Kiedy mi go wyjęto na drugi dzień już widziałam zr coś tak jakby lekko się nie goi Wiec spryskalam oktaniseptem i zapomniałam o temacie. Teraz w miejscu wkłucia mam twarda gulkę, lekko zaczerwienione ale wyglada jak jakiś twardy zator w tym miejscu albo guzek :/ boli kiedy dotykam. Co to może być? Czy powinnam się tym martwić??
Zapraszam na konsultację

chyba to skrzeplina żylna - okłady, nagrzewanie - powinno z czasem zmięknąć i się rozpuścić
Proszę skontaktować się z lekarzem, który zlecał założenie wenflonu. Powinien obejrzeć to miejsce i zdecydować jak temu zaradzić, albo proszę zgłosić się do chirurga, aby ocenił stan miejscowy. Pozdrawiam serdecznie.
Najprawdopodobniej jest to stan zaplany żyły lub krwiak po Venflonie. Nie ma się czym martwić. Po kilku , kilkunastu dniach powinno zniknąć.
Jest to prawdopodobnie odczyn zapalny po wenflonie. Proponuję smarować dwa razy dziennie maścią zawierającą heparynę np. lioton 1000.
Prawdopodobie zakrzepica w obrębie żyły, trzeba zrobić usg żył i ocenić ... po usg można powiedzieć jak dalej trzeba postępować
Dzień dobry.

Raczej nie ma się czym martwić i w ciągu dwóch, trzech tygodni takie zgrubienie powinno się samoistnie zagoić. To może być odczyn zapalny w miejscu wkłucia albo blizenka w uszkodzonej skórze. Odkażanie tego miejsca jest dobrym pomysłem.

Z poważaniem
dr n. med. Michał Lewandowicz
TO najpewniej jest zapalenie żyły. Wypadałoby zeby ktoś coś takiego obejrzał. W przypadku gdyby pojawiła się gorączka należy pilnie skonsultować się z lekarzem.
Witam,
wygląda na zapalenie żyły powierzchownej, w której tkwił wenflon. Proponuję postępowanie miejscowe tj. żel heparynowy np. Lioton 1000 na zmianę z żelem p/zapalnym np. Voltaren.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski
Nie trzeba się martwić tylko pokazać lekarzowi rodzinnemu lub pielęgniarce środowiskowej...
To raczej nic poważnego ale warto pokazać tą zmianę lekarzowi
Być może doszło do powstania zakrzepu w naczyniu. Zwykle pomaga miejscowe wcieranie kilka razy dziennie żelu Lioton 1000 dostępnego bez recepty. W razie braku poprawy kontakt z lekarzem POZ
Może to być stan zapalny po wkłuciu lub nawet zakażenie. Jeśli występowała gorączka lub stan podgorączkowy lub dreszcze może to być potwiedzeniem zakażenia . Nalezy wówczas wziąc antybiotyk doustnie . Może również być to miejscowa zakrzepica w żylna w miejscu wkłucia.
Prawdopodobnie jest to miejscowe zapalenie żyły. Ustapi samo ale zwykle stosuje sie np masci z heparyna. W razie watpliwosci udac sie do lekarza POZ
Witam serdecznie,
Po opisanych objawach można podejrzewać zakrzepicę w miejscu wkłucia. Powinna Pani zgłosić się do szpitala, w którym był zakładany wenflon celem konsultacji.