guzki podskórne

3 odpowiedzi
Witam, mialem dosc duzy problem z tradzikiem, wystepowaly u mnie ropne cysty, pewnego razu wyszly mi na czole ktore utrzymywaly sie kilka miesiecy, sieglem po izotek ktory wyleczyl calkowicie wszystkie zmiany. Te guzki zostaly jedynie pomniejszone, ustapil stan zapalny, jestem ponad 2,5 roku po izoteku chodzilem po gabinetach, min. siegalem porad w slaskiej akademii medycznej, skin laser studio, gdzie bylem na zabiegu laserem co2, pomoglo, lecz jedynie na czas oparzenia, gdy sie zagoilo guzki znow urosly do tego samego rozmiaru, bylem tez jednorazowo na ostrzyknieciu sterydem - nic nie pomoglo. Od dermatologow dowiedzialem sie ze jest to jakby zwlokniona tkanka po stanie zapalnym pod skora, jakby blizna podskórna która uwypukla skóre, zmiany sa koloru naturalnego skóry, tak jakby cos siedzialo pod skórą, jeden dermatolog nacinal zmiane lecz stwierdzil ze nic tam nie ma do wybrania zadnej torebki itp. poprostu zgrubienie, a wyglada jakby pod skórą byly jakby implanty, nie jest to duze lecz uciazliwe i widoczne, po rozmasowaniu tych zmian przez kilka sekund staja sie niewidoczne na jakis czas ( godzina) po czym wracaja do poprzedniego stanu, problem juz trwa dosc dlugi czas, chirurg powiedzial ze gdyby to wyciac to moze powstac wieksza bardziej szpecaca blizna. Nie wiem gdzie juz szukac porad moze Pani moglaby mi pomoc, chetnie umowilbym sie na wizyte lecz aktualnie przebywam poza granicami polski i nie mam mozliwosci jak na razie. Prosze o jakas opinie, wiem ze bez namacalnego obejzenia nie mozna za duzo powiedziec. Moze sprobowac kilka serii ostrzykniec sterydem, lub jakies inne metody? dodam ze stosowalem tez masc ze sterydem , przez jakis miesiac, pomagala tylko w czasie stosowania - zmiany byly miększe i mniej zauwazalne, po odstawieniu znowu jak przed stosowaniem.
można spróbować usuwac laserem co2 lub wykonać serię peelingów ale to tylko wstepna propozycja bez badania

Dzień dobry,
Z tego co Pan pisze - wnioskuję, że to duży problem dla Pana i potwierdzam, że bez badania stanu skóry nikt nie powie nic konkretnego. Zwłókniałe zmiany skórne najczęściej są, niestety, nieodwracalne. Można jednak spróbować raz jeszcze leczenia izotretynoiną. Moi pacjenci - powtórnie leczeni tą substancją są bardzo zadowoleni z efektów. Leczenie sterydami (ostrzyknięcia i zewnętrzne) tego typu zmian trądzikowych -bez konsultacji z dermatologiem - zdecydowanie odradzam
Pozdrawiam
Witam! Myślę, że faktycznie są to zwłóknienia pozapalne i leczy się to zabiegami laserowymi i ostrzykiwaniem preparatami steroidowymi, jednak zabiegi te muszą być powtórzone kilka razy. Pozdrawiam