Helikobakter
2
odpowiedzi
Witam , czy tylko gastroskopia może wykazać helikobakter ? Od 2 miesięcy leczę tę bakterię i nie mam pewności czy nadal jest aktywna . Lekarka rodzinna powiedziała mi , że nie wysyłają na żadne badania kontrolne . Chciałabym zrobić badania nawet jeśli musiałabym zapłacić .... Tylko nie wiem czy jest jakieś inne badanie które pomoże ją wykryć prócz gastroskopii ? Nadal odczuwam bóle brzucha co prawda są mniej nasilone . Bardzo proszę o odpowiedz
Witam! Wykonanie badań na obecność H. pylori jest wskazane u osób, które skarżą się m.in. na nudności, wymioty, częstą zgagę, dyskomfort po posiłku i bóle żołądka. Helicobacter pylori to bakteria, która odpowiada za około 70 proc. przypadków choroby wrzodowej żołądka i około 95 proc. przypadków owrzodzeń dwunastnicy. Badania na obecność Helicobacter pylori dzieli się na badania nieinwazyjne i inwazyjne. Badaniem inwazyjnym na obecność H. pylori jest gastroskopia. Badania nieinwazyjne na obecność H. pylori to test oddechowy (oznaczenie zawartości tzw. ciężkiego węgla w wydychanym powietrzu), test z krwi (oznaczenie przeciwciał IgG i IgA), test z kału (posiew kału; test wykrywający RNA bakterii; oznaczenie antygenu H. pylori w próbce kału). Zapraszam na wizytę.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Helikobacter pylorii można zbadać używając jeszcze innych testów. Dość dużą skuteczność mają - badanie antygenu Hp ze stolca oraz test oddechowy - najlepiej wykonać obydwa badania (jeśli pierwszy będzie ujemny), gdyż zwiększa to szansę na wykrycie bakterii. Dodatkowo, należy zastanowić się czy (jeśli wyniki wyjdą ujemnie) to na pewno jest jedyna przyczyna dolegliwości? Warto odwiedzić lekarza prowadzącego i się z nim skonsultować. Pozdrawiam
Podobne pytania
- Witam. Od kilku lat wiem, że mam Hashimoto i niedoczynność tarczycy. Do tego w zeszłym roku okazało się w badaniach, że mam za wysoki 17 oh progesteron, kortyzol, testosteron i androstendion i insuline. ACTH, AMH i inne miałam w normie. Lekarz stwierdził insulinooporność i wrodzony przerost nadnerczy.…
- Witam. Mam problem, który na początku bagatelizowałam. Mianowicie od jakiegoś czasu raz na kilka dni przy wypróżnianiu widzę podczas podcierania krew na papierze. Dodatkowo ostatnio na odbycie pojawił mi się mały "bąbelek" w kolorze skóry, czasem pobolewa. Co to mogłoby być? Dodam, iż używałam czopków…
- Witam serdecznie Pani Doktor. Mój 10-cio miesięczny synek ma ciągły problem z lewym oczkiem. Mając 3 miesiące dostał zapalenia spojówki. Potem wszystko wróciło do normy. Po szczepieniu ze względu na wysiłek (ciągły nieutulony krzyk i płacz przez 2 tygodnie) pod tym oczkiem i na nosku od strony oczka…
- Witam Od 5 miesięcy mam bule brzucha.Pojawiają się w różnych porach i jest to najczęściej po prawej i lewej stronie brzucha- występuje w miejscu np.kolki podczas biegania. Proszę o pomoc jakie badania wykonać czy kolonoskopia też jest wskazana? Pozdrawiam
- Witam. Rozpaczliwie szukam pomocy dla mojej dziewczyny która od lat cierpi z powodu wielu dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Dziewczyna załamuje się co raz bardziej a po przez nasilające się dolegliwości nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Szukamy osoby która jest w stanie pomóc, postawić…
- Witam Panie Doktorze, Piszę w sprawie mojej mamy, która ma 50 lat, bolą jej kości , stawy, mięśnie w okolicach dłoni, ramion i karku, nie może nawet umyć naczynia w nawet w cipłej wodzie- mówi że bolą i kręcą, w nocy nie może spać. Była u internisty, miała badania krwi, OB, CRP, RF, morfologia krwi,…
- Badanie wykazało, że mam prawie 2-krotnie podwyższony poziom homocysteiny, znacznie powyżej zakresu referencyjnego. Szukam lekarza z Warszawy, który specjalizuje sie w leczeniu tego problemu.
- witam,chciałem zapytać o możliwość zażywania białka w postaci suplementów, a także suplementów aminokwasów rozgałęzionych BCAA, czy też aminokwasu l-glutamina, podczas podniesionego poziomu kwasu moczowego w organizmie. wróciłem na siłownię, mam jednak podniesiony poziom kwasu moczowego, co powoduje,…
- Od trzech lat mam zespół jelita drażliwego i po prostu chciala abym się dowiedzieć jak się dobrze odżywiać listę produktów
- Moje wyniki prób wątrobowych to: AST: 86, ALT: 129, GGTP: 646, Fosfataza zasadowa: 374. Cholersterol całkowity 290, badanie moczu-norma, bilirubina we krwi- norma. Badanie rezonansowe wątroby i jamy brzusznej w normie, USG brzucha w normie, tarczyca w normie, choroby pasożytnicze- wykluczone (odnaleziono…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.