Ile czasu plemniki żyją na dłoni?

2 odpowiedzi
Kilka dni temu siedząc w aucie z chłopakiem, zrobiłam mu dobrze ręką. Spuścił się i trochę spermy wylądowało na mojej dłoni, po czym wysiedliśmy i poszliśmy do domu. Droga do niego to jakieś 5 minut (było mniej więcej 15 stopni). Kiedy byliśmy już w środku, umyłam ręce mydłem, ale niezbyt dokładnie. Potem napuściłam sobie wody do wanny i zaczęłam się myć. Czy przez te 5 minut drogi plemniki zginęły na mojej dłoni? Jest możliwość, że zostały pod paznokciami?
Dodam jeszcze, że kiedy weszłam do wanny z wodą od razu wzięłam do ręki gąbkę i namydliłam ją, a następnie zaczęłam się myć - cała, w tych częściach również. I tu kolejne pytanie, czy jeżeli, zakładając, że na dłoni jeszcze miałam spermę, przez mycie jakieś plemniki mogły się przedostać do pochwy?
Miła Pani z Łodzi, to, jak długo żyją plemniki, w znacznej mierze zależy od środowiska, w którym się znajdują. W przypadku, gdy ejakulacja (czyli wytrysk nasienia inaczej spermy) zachodzi podczas stosunku płciowego, a plemniki wchłaniane są przez śluz z szyjki macicy, są one w stanie przetrwać nawet 3-5 dni w pochwie. Jeżeli jednak sperma ma kontakt z powietrzem i wytrysk nie następuje podczas penetracji, plemniki żyją jedynie do kilku godzin.Plemniki bardzo szybko giną w suchym środowisku. Zajście w ciążę w wyniku przeniesienia plemników na ręku jest naprawdę bardzo mało prawdopodobne. Pozdrawiam serdecznie

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dziękuję za zaufanie i kontakt,
Jak Pani mówi, że na początku umyła pani ręce mydłem a dalej wzięła do ręki gąbkę i namydliłam ją, to nie masz szansy aby sperma w ogóle by została i byłaby jeżeli jakiś ślad został jeszcze aktywna .
Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.