Iść do pracy (na co naciska psycholożka), czy poczekać na psychoterapię u psychoterapeutki (która ro

3 odpowiedzi
Iść do pracy (na co naciska psycholożka), czy poczekać na psychoterapię u psychoterapeutki (która rozpocznie się najprawdopodobniej w marcu) z takimi odważnymi krokami? Ja czuję że nie dałabym rady w pracy, przeraża mnie myśl o jej zaczęciu, nawet najłatwiejsza praca pod słońcem byłaby dla mnie ciężka. Psycholożka twierdzi że zasiedziałam się w domu i pora wprowadzić do swojego życia zatrudnienie by nadać jakiś sens swoim dniom. Ja chciałabym iść do pracy tak ogólnie, ale wyżej wspomniałam co mnie tamuje i chciałabym takie kroki podejmować pod nadzorem psychoterapeutki (z którą będę miała wizyty raz w tygodniu, a nie raz na miesiąc), a nie tylko psycholożki. Chodzę do psycholożki po to żeby nie czekać bezczynnie na psychoterapię, jest też coś w czym mi pomogła, mianowicie poleciła mi prowadzić taki dziennik tego co robię w ciągu dnia i dzięki temu wprowadziłam do swojego dnia parę rzeczy których wcześniej przez depresję nie robiłam regularnie
Rozumiem, że stoisz przed ważną decyzją dotyczącą pracy i chciałabyś podjąć ją w sposób, który będzie dla Ciebie możliwie jak najbardziej komfortowy. Przejście do zatrudnienia może być trudne, szczególnie gdy zmaga się się z depresją, ale zdaje się, że podjęłaś już pewne kroki w dobrym kierunku, takie jak prowadzenie dziennika.

Podejście do pracy pod nadzorem psychoterapeutki jest z pewnością uzasadnione, zwłaszcza jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia w procesie aklimatyzacji do nowej sytuacji. Ważne jest, abyś czuła się gotowa na ten krok i podejście psychoterapeutki mogłoby być pomocne w radzeniu sobie z ewentualnym stresem czy obawami związanymi z pracą.

Pytanie, czy zaczekać na rozpoczęcie pracy do marca w oczekiwaniu na psychoterapię, to już bardziej indywidualna decyzja. Musisz uwzględnić swoje aktualne samopoczucie, poziom wsparcia społecznego i to, czy czujesz, że jesteś gotowa na taką zmianę teraz, czy może bardziej preferujesz odczekanie i skoncentrowanie się na procesie psychoterapeutycznym przed podjęciem nowego wyzwania zawodowego.

Warto również kontynuować rozmowy na temat tych dylematów z obiema specjalistkami - zarówno psycholożką, jak i psychoterapeutką. One znają Twoją sytuację z bliska i mogą dostarczyć bardziej spersonalizowanej rady, uwzględniającej Twoje indywidualne potrzeby i cele.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
To bardzo dobry ruch, że w oczekiwaniu na wizyty u psychoterapeuty postanowiła Pani wykorzystać ten czas i korzystać z wizyty u psychologa. Podjęła Pani działanie i stosuje się do zalecenia prowadzenia dziennika. Świadczy to o tym, że odzyskuje Pani kontrole nad swoim życiem, przywraca sprawczość swoim decyzjom i działaniom i to jest ważne by to Pani w sobie doceniła. Do marca przed Panią przynajmniej 3 spotkania z psychologiem ( zrozumiałam, że chodzi Pani raz w miesiącu). Warto to wykorzystać jak najlepiej. Proszę podzielić się swoją rozterką z obecnym specjalistą - psycholog w swoich zasobach będzie miał dostępne narzędzia do pracy z Panią by już rozpocząć pewne przygotowania ku dalszemu rozwojowi. Trzymam kciuki.
Pozdrawiam serdecznie
DEcyzja należy do Pani. Jesli czuje Pani że na ten moment podjecie pracy by Panią ''przerosło'', prosze jeszcze z tym poczekać, wzmocnić się psychicznie

pozdrawiam serdecznie

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.