Ja od dawna mam dość życia, parę razy próbowałam sobie je odebrać ale zawsze pojawił się ktoś kto ur

2 odpowiedzi
Ja od dawna mam dość życia, parę razy próbowałam sobie je odebrać ale zawsze pojawił się ktoś kto uratował mnie za co miałam pretensje. Wszystko mnie przytłacza nic mnie nie cieszy i czuję się niepotrzebna nie mam z kim porozmawiać ciągle jestem sama mimo tego że jestem w związku od 6 lat. Ostatnio cały czas myślę tylko o tym żeby zniknąć z tąd na zawsze
Rozumiem. Prosze, mi uwierzyć, ze zmiana jest możliwa, będąc w tym stanie może jej Pani nie dostrzegać, ale ona jest i istnieje. Proszę szukać pomocy interwencyjnie u psychiatry lub/i psychoterapeuty, prosze tez wejść w kontakt z licznymi organizacjami działającymi pomocowo w tym obszarze. Nie jest Pani sama, jest wiele osób, które mogą i chcą Pani pomóc. Trzymam kciuki.

Słyszę, że jesteś w tak trudnej sytuacji i że odczuwasz tyle bólu i beznadziejności. To bardzo ważne, że podzielasz się swoimi uczuciami i myślami, ale równie istotne jest, abyś teraz skorzystała z pomocy specjalisty. Rozważ natychmiastowy kontakt z profesjonalistą ds. zdrowia psychicznego lub linią pomocy kryzysowej.

Oto kilka kroków, które możesz podjąć natychmiastowo:

Zadzwoń po pomoc: Skontaktuj się z linią pomocy kryzysowej lub numerem alarmowym w Twoim kraju. Ci specjaliści są przeszkoleni, aby pomagać osobom w kryzysie i mogą dostarczyć Ci natychmiastowego wsparcia.

Powiadom bliskich: Jeśli jesteś w stanie, powiadom bliskie osoby o swoim stanie emocjonalnym i potrzebie pomocy. Może to być partner życiowy, rodzina lub przyjaciele.

Nie zostawaj sama: Jeśli masz bliską osobę, która może być obecna przy Tobie w tym trudnym czasie, nie pozostawaj sama. Towarzystwo kogoś, kto Cię wspiera, może być bardzo pomocne.

Skontaktuj się z profesjonalistą: Skonsultuj się z terapeutą, psychiatrą lub psychologiem, który może pomóc Ci zrozumieć i pracować nad swoimi uczuciami oraz opracować plan terapeutyczny.

Pamiętaj, że jesteś wartościową osobą, a Twoje życie ma znaczenie. Nawet w ciężkich chwilach istnieje nadzieja na poprawę i wsparcie dostępne dla Ciebie. Szukaj pomocy natychmiast, abyś mogła przejść przez ten trudny okres i znaleźć drogę do zdrowia psychicznego i dobrobytu.