Ja podobnie jak ten pan przyjmuje clonozepam juz moze trzy lata biore go tylko na noc czasami pomaga

2 odpowiedzi
Ja podobnie jak ten pan przyjmuje clonozepam juz moze trzy lata biore go tylko na noc czasami pomaga mi cwiartka wtedy zasypalo a nieraz nawet cala tabletke Rosa 0.5 mg probowalam odsawic a doktor zapisala mi hydroksyzine 50 mg zaczelam zmieniac jeden dzien clonozepam a drugi hydroksyzine nic mi nie pomaga klade sie spac zaczynam miec nie spie dlugo to sie ham po clonozepam W dzien nigdy go nie bralam tylko na noc bo pomaga mi zasnac jak moge go odstawic
Te leki mogą uzależniać. Warto by było pomyśleć o terapii zaburzeń snu.

Clonazepam należy do leków z grupy benzodiazepin, które są silnie uzależniające. Oprócz wsparcia lekarza psychiatry proponuję konsultację z terapeutą uzależnień. To bardzo ważne aby wykluczyć/potwierdzić uzależnienie od leku. W przypadku potwierdzenia diagnozy uzależnienia, włączyć leczenie psychoterapeutyczne, gdyż tylko w taki sposób można leczyć uzależnienie. Pozdrawiam.