Jak ćwiczyć spięte okolice łonowe, pęcherz samemu w domu? Jestem młodym mężczyzną i od ponad miesiąc

2 odpowiedzi
Jak ćwiczyć spięte okolice łonowe, pęcherz samemu w domu? Jestem młodym mężczyzną i od ponad miesiąca uciska, ściska mnie okolica łonowa, jakby pęcherz.

Doleczam zapalenie prostaty od 4 miesięcy. Najbardziej doskwiera mi właśnie ten ucisk pęcherza oraz troche gniecenie prostaty w odbycie. Także coraz większy dyskomfort pęcherza i ból (najbardziej przy ucisku pęcherza) jak się napełni moczem co najmniej 150 ml.
Dodam, że po dłuższym siedzeniu zaczynają mnie boleć plecy na dole i kość ogonowa. Wtedy szczególnie boli kość ogonowa przy każdym kroku jak chodze.
Warto, w pierwszej kolejności, z pomocą urologa dokładnie ustalić przyczynę Pańskich dolegliwości. I solidnie stosować się do zaleceń, by zapanować nad stanem zapalnym. Bóle kości ogonowej mogą być wynikiem problemów urologicznych, ale też mechanicznych, odkręgosłupowych. Dopiero ustaliwszy w porozumieniu z lekarzem, co jest skutkiem a co przyczyną dolegliwości bólowych będę w stanie zaproponować adekwatny kierunek rehabilitacji. Niemniej bez obejrzenia pacjenta to praktycznie niemożliwe. Warto więc choć raz, już z lekarska diagnozą, wybrać się do gabinetu rehabilitacyjnego.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowny Panie. By podejmować jakąkolwiek skuteczną długoterminowo strategię leczenia należy w pierwszej kolejności ustalić mechanizm przyczynowo-skutkowy Pana przypadłości: najpierw diagnoza a dopiero potem leczenie. Z tego względu należy zapoznać się z opinią zarówno lekarza (urolog)jak i specalisty od terapii zachowawczej (fizjoterapeuta lub osteopata)-obeznanego i praktykującego manualną terapię narządów wewnętrznych (osteopatia wisceralna /terapia wisceralna ). Zdaję sobie sprawę że obecnie kontakt z ww specjalistami jest utrudniony ale z perspektywy skuteczności postępowania należałoby tak postąpić. Pozostaje jeszcze opcja telekonsultacji - możliwości skutecznej pomocy przy Pana problemie są w takich warunkach mocno ograniczne i będą raczej nakierowane na łagodzenie objawów (co nie jest równoznaczne z leczeniem przyczyny). Życzę cierpliwości i zdrowia w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Daniel

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.